Temat: [S-MAX 2006-2015] Ogrzewanie przedniej szyby
View Single Post
Stary 20-02-2014, 08:06   #26
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

W moim Mondeo nie miałem fabrycznie grzanej szyby. Przy okazji wymiany postanowiłem to dołożyć. Okazało się, że były wszystkie kable, wtyki, przekaźniki i bezpieczniki. Musiałem tylko wymienić przełącznik na desce i włączyć opcję elmconfigiem.
Okablowanie zależy pewnie od wersji - w Titanium X jest wszystko co trzeba.

Trzeba uważać na montaż przewodów idących bezpośrednio od szyby - są tam takie plastikowe kostki, które powinny być przyklejone taśmą dwustronną do karoserii (są odpowiednie blaszki do tego celu). Inaczej elastyczne taśmy idące od nich do szyby, po jakimś czasie się pourywają od drgań. Same kable idące dale też muszą być pomocowane, szczególnie lewy, bo mogą poprzecierać się o ruchome elementy mechanizmu wycieraczek. Spece, którzy wymieniali mi szybę, zostawili wszystko dyndające na podszybiu, poodpinali gniazda od mocowań i pospinali wszystko partyzancko paskami zip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczęśliwie naszło mnie, żeby to posprawdzać i poprawiłem wszystko jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji wymiany założyłem tę szybę z IR. Faktycznie barwę ma inną, chociaż z zewnątrz nie rzuca się tak w oczy jak np w oplach. Czytałem tu i ówdzie, że musi być inny czujnik zmierzchu/deszczu do takiej szyby - nie prawda, bo w miejscu czujnika szyba pozbawiona jest filtra IR, czyli całkowicie przezroczysta. Pasuje więc normalny czujnik.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem