Temat: [Mondeo 2007-2014] 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
View Single Post
Stary 06-02-2014, 19:39   #519
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i to jest właśnie polemika z Tobą, nie potrafisz podać merytorycznej odpowiedzi, tylko albo odwracasz kota ogonem albo wyśmiewasz proste pytanie.
O jakiej merytoryce ty mówisz? Pytałem o konkretne badanie na podstawie których powołujesz się na swoją wiedzę o dodawaniu oleju do 2T do paliwa. W żaden sposób się tych badań od ciebie nie doprosiłem. Skoro tych badań NIE MA to twoje teorie są wyssane z palca. W tym momencie w praktyce można by zakończyć tą dyskusje bo wszystko co po za tym piszesz to bzdury.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób dodanie w stosunku 1:200 lub 1:300 oleju 2T, którego lepkość zawiera się w w przedziale 4-8 mm2/s może spowodować że lepkość paliwa będzie poza normą?
Czyli mamy pierwsze konkrety od Ciebie. Bardzo dobrze. Pytanie skąd wymyśliłeś sobie taki stosunek? W silnikach 2T mamy stosunek 50 lub 25 do 1. Czyli rozumiem że dolewasz do 50 litrowego zbiornika 168-250cm3?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przedstawiłeś żadnego konkretnego dowodu na poparcie swojej tezy o szkodliwości dodawania olei 2T do paliwa ON.
Od starożytności wiadomo "Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat" - ciężar dowodowy (onus probandi) spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym kto zaprzecza.
W nauce na TYM kto chce wprowadzić jakąś zmianę do obowiązującego stanu należy obowiązek przedstawienia dowodu że to co proponuje jest poprawne. Tak wiec nie ja mam udowadniać że stosowanie oleju jest złe tylko TY że stosowanie jest dobre. Dolewanie oleju do paliwa jest NOWUM a wiec czekam na dowody.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyną próbą udowodnienia tej tezy jest przywoływanie normy dot. lepkości paliwa ON oraz głoszenie (bez żadnych dowodów), iż przy w/w stosunku dodanie olei 2T spowoduje zdecydowane zwiększenie lepkości paliwa. I teraz mamy sytuację, gdzie nie jest to potwierdzone w żaden sposób, ponadto nie jest udowodnione, iż wyższa lepkość paliwa spowoduje negatywny wpływ na silnik.
Gdybyś zapoznał się z linkiem badań które przytoczyłem wiedział byś że większa lepkość powoduje zmiany w procesie spalania. A skoro się nie zapoznałeś to nie mamy o czym dyskutować.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powtórzę jeszcze raz, przeglądając to forum, jak równie innych marek samochodów w PL jak również zagranicą nie znalazłem ani jednego użytkownika, który stosując oleje 2T narzekałby na to!
Napisałem ci już i powtórzę po raz kolejny takie "badania i teksty" zrobią wrażenie co najwyżej na podwórku. Ponad to zapewniam Cię że osoby nie nalewającego niczego do oleju napędowego także nie narzekają na na to! Co w takim razie chciałeś udowodnić? Poziom twojego argumentowania - przejechałem na ON ze stacji bez dodawania oleju 300tys km poprzednim focusem i ani wtrysk ani pompa nie przestała od tego działać - co w takim razie zmienię dolewając olej do ON?


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mówiąc już nawet o uszkodzeniu silnika.
Mi oraz milionom rożnych kierowców też się nie uszkodził silnik ani pompa pomimo że nie stosowali oleju 2T do ON. I co z tego wynika? Miliony ludzi mieli farta? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne osoby krytycznie wypowiadające się na tą praktykę to są osoby, które nigdy tych olei nie stosowały.
Jasne...bo to są osoby które nie wierzą w magię oleju w ON. Mało tego merytorycznie nie jesteś w stanie stwierdzić że dodatek do ON w postaci oleju jest lepszy niż jego brak! Tak na marginesie to te same osoby które nie stosują magnetyzerów...

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nikogo nie wprowadzam w błąd, co mi zarzucasz i co jest nie fair.
Wymagam od Ciebie jedynie udowodnienia swojej tezy. Nic więcej. Skoro jej nie udowodniłeś to zalety oleju do 2T są na poziomie magentyzerów. Z wiarą nie zamierzam dyskutować.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zmuszam Ciebie do takiej praktyki. Jeśli miałbym jakiekolwiek wątpliwości to nikomu bym tego nie polecał. Rozumiem, że możesz mieć inne zdanie, ale nie pisz mi co mogę mówić (pisać) a czego nie.
Dokładnie tak - tyle że ty proponujesz to innym a ja zadałem sobie trud aby powiedzieć do Ciebie - SPRAWDZAM! No i na razie ze sprawdzania wyszło tyle że nie wiesz czemu to stosujesz...



Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz ochotę zgłębić temat, gdzie wiele osób przedstawiło to zagadnienie znacznie lepiej ode mnie, łącznie z dowodami naukowymi to zapraszam do odwiedzenie poniższych linków:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2392644.html
http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=11501
Niemiecki test laboratoryjny: http://www.motor-talk.de/forum/2-tak...5#post36267438
Wiesz na podstawie tego co zrobili ludzie na forum avensis stwierdzam że to chyba byli sami humaniści albo same blondynki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Metodologia badań woła o pomstę do nieba. Chyba oczywistym jest że dodanie oleju do ON poprawi jego smarność... Nie trzeba było w ogóle wydawać na to pieniędzy. To tak jak byś dodał do wody czerwonego barwnika i badał czy woda zmieniła barwę na bardziej czerwoną... Mało tego jeżeli ten olej miesza się z ON to jego smarność w tej samej temeraturze z dużym uproszczeniem można wyliczyć z prostej proporcji podobnie i lepkość. Zupełnie bez badań. Znając smarność oleju i ON oraz sprawdzając stosunek jednej do drugiej. 2 min liczenia.
Takie badanie kompletnie nic nie mówi, ponieważ oni sprawdzają smarność i lepkość przy temperaturze 60 stopni tymczasem lepkość oleju 2T w temp np 120 stopni jest 20 razy wyższa. A jaka będzie skoro paliwo zapala się przy 55 stopniach a olej przy większej? Jakie fizykochemiczne właściwoeści ma olej przy ciśnieniu 10MPa panującej w cylindrze diesla? Ponieważ w silniku 2T jest kilka razy mniejsze. Nie sprawdzili też jaki ma wpływ większa lepkość na rozpylanie paliwa, nie sprawdzili jak spala się takie paliwo i co po nim pozostaje. Nie sprawdzili także najważniejszego parametru od którego powinni zacząć jakie są wymogi pomp i wtryskiwaczy w zakresie smarności oleju napędowego? Wiec co oni udowodnili? Tylko tyle że są technicznymi ignorantami.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forum avensis był też zamieszczony raport z laboratorium Orlenu (nie umiem znaleźć linka), w każdym razie wyniki wyszły pozytywne, jedne oleje 2T wypadły lepiej inne mniej b. dobrze inne dobrze. A wnioski z tego takie:
- olej 2T spala sie czysciej niz ropa
Olej nie spala się ani czyściej ani tak samo. Temperatura zapłonu mixolu i ON jest różna. Po za tym inne spalanie jest przy udziale etyliny a inaczej przy udziale ON. Na pewno olej nie poprawia jakości spalin ON a pogarsza wiec to co piszesz to bzdura. Żadne FAPy nie są przystosowane do spalania dodatkowego oleju w silnikach. Mówisz o tym co twierdzą producenci kiedy spala się olej do 2T do silnikach benzynowych! a nie dieslach...



Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- redukuje ilosc sadzy w spalinach
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Poproszę o wyniki badań.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jest skonstruowany tak zeby utrzymac silniki dwusowowe w czystosci i je smarowac
Masz racje silniki 2T a teraz poproszę o dowód że tak samo jest w silnikach z ZS.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wycisza silnik diesla, nie wiadomo do konca dlaczego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To niby na plus czy na minus?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- smaruja optymalnie pompy wysokiego cisnienia i wtryski
Piszesz bzdury i nie masz na to żadnego dowodu. Poproszę o informacje że pompa wtryskowa CR III gen ma nie właściwe smarowanie jeżeli stosujemy paliwo obecnej normy.
Jeżeli nie masz tego dowodu tzn że piszesz bajki.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- sprawia ze nie ma nagaru w komorach spalania
Znowu bzdura -dotyczy to 2T a nie diesla.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- stary diesel czasami odzyskuje moc dzieki rozpuszczeniu zlogow we tryskach
LOL z magentyzerem czy bez? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tylko polsyntetyki z normami API TC, ISO L-EGC
Rozumiem że wyjaśnisz mi czemu nie full syntetyki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Syntetykow pod zadnym pozorem nie stosujemy
Nie stosujemy ponieważ?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nie stosujemy olejow do lodzi motorowych ( bio-syf)
- nie stosujem oleju, ktory ma temp. zaplonu np 130°. Najlepiej gdy jest ponizej 100
- dawka 1:200. Na dzien dobry mozna zalac troche tlusciej i nic sie nie stanie.
- nie stosujemy do silnikow z mokrym filtrem, gdzie ma zastosowanie dodatek do paliwa Eolys. PSA
Powiem tak, dawno nie czytałem takich bzdur...


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. Ogólnie ton twojej wypowiedzi jest, delikatnie mówiąc, nieprzystający do poziomu tego forum.
Ponieważ staram się Tobie dowieść że Twoja wiedza w tym temacie jest oparta na domysłach i bzdurach a ty dalej brniesz w tą stronę? Wątpię aby poziom forum forda wspierał ludzi którzy radzą innym stosować to czego nie zaleca producent. Wątpię także aby forum forda to było miejsce gdzie nie należy obnażać fałszywych opinii.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem