View Single Post
Stary 06-02-2014, 14:32   #339
Andyace
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-04-2013
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg

Jeżdżę Mondeo od kwietnia, zrobiłem do tej pory 45000km z uwagi że użytkuję auto służbowo zapisuję każde tankowanie i zrobione kilometry. Opony 16" 215/55 lato 205/60 zima, cykl mieszany po 1/3 miasto, autostrada, drogi krajowe.
Pierwsze 3tys km jeździłem jak na wyścigach o kropelce i wtedy średnie spalanie 6,4 z braku przyjemności kolejne km pokonuję dynamicznie w zasadzie nie przekraczając 150km/h w miejscowościach max 60km/h po trasie tak do 140km/h ale ważniejsza jest tu płynność bo wiadomo że jazda za tirem 80ąt później redukcja i gaz w podłogę aby zdążyć wyprzedzić przed podwójną ciągłą nie należy do oszczędnych. Dlatego większość tras pokonuję z rana lub późnymi wieczorami.

Spalanie średnie na przestrzeni 45tkm to 7,2l/100km na komputerze pokazuje 6,4.

Nie rozumiem jednej kwestii
- poprzednio jeździłem A4 z 96roku 1.9 tdi 110PS styl jazdy i czasy przejazdów są w zasadzie jednakowe, a spalanie to przepaść 1,4l/100km.
Co ci projektanci robią bo jeśli odniesiemy to do telefonów czy komputerów z 96r i z 08r to to widzę postęp.
Jasne Mondeo jest większe, wygodniejsze lepsze ma oświetlenie, wyposażenie, jest cięższe (1500kg tu projektanci też śpią bo np. mazda 6 waży 250kg mniej).

OK każdy z nas kupił ten samochód i chce się cieszyć z jazdy co można zrobić aby trochę obniżyć koszty zakupu paliwa? - czytając cały post znalazłem
1. Eccodriving - odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Opony 16" - mam
3. Wyrzucenie DPF i chip / power box - w niedalekiej przyszłości
4. Zadbanie o dobry olej, czyste filtry i odpowiednie ciśnienie w oponach - dbam

Wygląda na to że dużo niżej już nie zejdę.

Jazda z górki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Andyace ; 06-02-2014 o 14:38
Andyace jest offline   Odpowiedź z Cytatem