Temat: [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon
View Single Post
Stary 06-02-2014, 11:30   #105
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła

Cytat:
Napisał vega Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, też tak mam.
W jakim stanie miałeś odbłyśniki przed regeneracją, bardzo zużyte ?
Nie były wypalone (czarne) ale już zmatowiały w części gdzie najbardziej odbijają światło, co do lamp gdzieś w poście pisałem, że mam zużyte ale zapomniałem, że wymieniałem je dwa miesiące temu, chciałem zamontować inne bardziej białe. Jak by ktoś chciał mogę sprzedać używane prawie nowe (mam zamontowane dzienne aby oszczędzać ksenony) ok 2 miesiące dwie lamy Osram 4300 oryginały, info na PW.

Kolego Nokitel po pierwsze każdy odbłyśnik z czasem Ci zmatowieje i na to nie ma rady. Po drugie z uwagi na fakt, iż używasz projektorów z nowych modeli samochodów, tym bardziej jestem gotów stwierdzić, że te odbłyśniki również szybko się wypalą, może nie 2-3 lata ale 4. Proszę sobie poczytać o "celowym postarzaniu" w procesie produkcji. Teraz specjalnie używa się tańszych gorszych materiałów aby je szybciej wymienić, ponieważ producentom nie opłaca się robić długotrwałych produktów.

Nie umniejszam tutaj jakości Twojej przeróbki bo na pewno jest lepsza niż fabryka chociaż by przez to że sam projektor jest większy, ale argument o szybszym wypalaniu, jest trochę nie na miejscu.
Stwierdzam też, że po wymianie nowych odbłyśników 200zł za komplet mam widoczną różnicę i jak dla mnie wymiana projektorów w cenie powiedzmy 400-600zł za komplet jest trochę na wyrost, teraz przed samochodem mam światło mocniejsze niż halogen i to jest dla mnie wystarczający argument.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem