Temat: [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon
View Single Post
Stary 06-02-2014, 01:16   #101
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła

Cytat:
Napisał mondziak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to prawda że trzeba wymieniać parami. Czy to jest jakiś banał i nabijanie klienta na zakup dwóch zamiast jednej.
Nie do końca, wraz z upływem "światło-godzin" zmienia się natężenie i barwa lampy wyładowczej. Wiec jeżeli zmienisz tylko jedną to będziesz miał różnicę w lampach jedna będzie świecić mocniej i z inna barwą niż ta druga starsza, a znając realia druga za chwilę też padnie. Co do chińczyków jak już masz oryginalne ksenony to zainwestuj w coś markowego a nie pół środki.


Koledzy co do regeneracji i wymiany. Dzisiaj wymieniłem nowe odbłyśniki oraz lampy Osram 5500K, wiem że jeszcze się nie rozświetliły ale już mogę powiedzieć, że jest znacznie lepiej niż na starym komplecie. Naprawdę w widoku z kokpitu nie mogę powiedzieć, że dalej świecą kiepsko. Światło jest białe, mocne, wreszcie się nie gubi w strumieniu innych świateł nawet ksenonowych. Jak dla mnie teraz mam ksenon i nie potrzeba mi nic więcej. Porównywałem z kolegi A4 2011r. świeci tak samo, no może led w Audi robi bardziej niebieskie światło, ale oświetla bardzo bardzo podobnie.

I jeszcze pytanie czy u was też podczas jazdy na nierównej drodze (dziury, wyboje i różne polskie poprzeczne wynalazki) strumień świetlny "faluje" tzn. nie idzie razem z autem jak to jest w halogenach tylko stara się pozostać w tym samym położeniu pomimo że przód samochodu raz idzie w górę raz w dół, ma się wrażenie jak by świtała pływały na nierównościach i cały czas ustawiały się do drogi. Pytam bo u drugiego kolegi w Mazdzie 6 też ksenon takiego efektu nie ma.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem