Temat: [Mondeo 2007-2014] 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
View Single Post
Stary 05-02-2014, 20:44   #518
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz dowód tego że dodanie oleju smarnego do oleju napędowego zwiększa lepkość ON? Żartujesz prawda? Możesz wlać sam olej do baku wtedy będziesz miał jeszcze bardziej lepki i co za tym idzie będzie ci lepiej smarował pompę wtryskową...
No i to jest właśnie polemika z Tobą, nie potrafisz podać merytorycznej odpowiedzi, tylko albo odwracasz kota ogonem albo wyśmiewasz proste pytanie.
W jaki sposób dodanie w stosunku 1:200 lub 1:300 oleju 2T, którego lepkość zawiera się w w przedziale 4-8 mm2/s może spowodować że lepkość paliwa będzie poza normą?

Nie przedstawiłeś żadnego konkretnego dowodu na poparcie swojej tezy o szkodliwości dodawania olei 2T do paliwa ON. Jedyną próbą udowodnienia tej tezy jest przywoływanie normy dot. lepkości paliwa ON oraz głoszenie (bez żadnych dowodów), iż przy w/w stosunku dodanie olei 2T spowoduje zdecydowane zwiększenie lepkości paliwa. I teraz mamy sytuację, gdzie nie jest to potwierdzone w żaden sposób, ponadto nie jest udowodnione, iż wyższa lepkość paliwa spowoduje negatywny wpływ na silnik.

Powtórzę jeszcze raz, przeglądając to forum, jak równie innych marek samochodów w PL jak również zagranicą nie znalazłem ani jednego użytkownika, który stosując oleje 2T narzekałby na to! Nie mówiąc już nawet o uszkodzeniu silnika. Jedyne osoby krytycznie wypowiadające się na tą praktykę to są osoby, które nigdy tych olei nie stosowały. Ja nikogo nie wprowadzam w błąd, co mi zarzucasz i co jest nie fair. Nie zmuszam Ciebie do takiej praktyki. Jeśli miałbym jakiekolwiek wątpliwości to nikomu bym tego nie polecał. Rozumiem, że możesz mieć inne zdanie, ale nie pisz mi co mogę mówić (pisać) a czego nie.
Jeśli masz ochotę zgłębić temat, gdzie wiele osób przedstawiło to zagadnienie znacznie lepiej ode mnie, łącznie z dowodami naukowymi to zapraszam do odwiedzenie poniższych linków:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2392644.html
http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=11501
Niemiecki test laboratoryjny: http://www.motor-talk.de/forum/2-tak...5#post36267438
Na forum avensis był też zamieszczony raport z laboratorium Orlenu (nie umiem znaleźć linka), w każdym razie wyniki wyszły pozytywne, jedne oleje 2T wypadły lepiej inne mniej b. dobrze inne dobrze. A wnioski z tego takie:
- olej 2T spala sie czysciej niz ropa
- redukuje ilosc sadzy w spalinach
- jest skonstruowany tak zeby utrzymac silniki dwusowowe w czystosci i je smarowac
- wycisza silnik diesla, nie wiadomo do konca dlaczego
- smaruja optymalnie pompy wysokiego cisnienia i wtryski
- sprawia ze nie ma nagaru w komorach spalania
- stary diesel czasami odzyskuje moc dzieki rozpuszczeniu zlogow we tryskach
- tylko polsyntetyki z normami API TC, ISO L-EGC
- Syntetykow pod zadnym pozorem nie stosujemy
- nie stosujemy olejow do lodzi motorowych ( bio-syf)
- nie stosujem oleju, ktory ma temp. zaplonu np 130°. Najlepiej gdy jest ponizej 100
- dawka 1:200. Na dzien dobry mozna zalac troche tlusciej i nic sie nie stanie.
- nie stosujemy do silnikow z mokrym filtrem, gdzie ma zastosowanie dodatek do paliwa Eolys. PSA

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Ogólnie ton twojej wypowiedzi jest, delikatnie mówiąc, nieprzystający do poziomu tego forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 05-02-2014 o 20:51
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem