Temat: [Mondeo 2007-2014] 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
View Single Post
Stary 05-02-2014, 16:13   #517
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poproszę dowód.
Chcesz dowód tego że dodanie oleju smarnego do oleju napędowego zwiększa lepkość ON? Żartujesz prawda? Możesz wlać sam olej do baku wtedy będziesz miał jeszcze bardziej lepki i co za tym idzie będzie ci lepiej smarował pompę wtryskową...


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wytłumacz proszę dlaczego silnik znacznie lepiej i ciszej pracuje, łatwiej odpala na dużym mrozie oraz szybciej osiąga temperaturę właściwą? Oraz dlaczego mimo przebiegu prawie 300tyś km kompresja silnika jest idealna, moc i przebieg momentu obr. jest niemalże wzorcowy?

Łatwiej i ciszej pracuje od czego? Dokonałeś pomiarów? Wiesz na pewno że ciszej jest lepiej? Zmniejszenie liczby centanowej też powoduje że silnik pracuje ciszej tyle że zmniejsza się wartość opałowa? Twierdzisz że silniki bez dodatku 2T nie są w stanie na standardowym paliwie odpalać na dużym mrozie tak jak z dodatkiem oleju 2T? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiem więcej paliwo zimowe po przez stosowanie depresatorów ma już obniżoną lepkość w stosunku do paliwa letniego.

Tu masz dość wiekowy 14 letni artykuł z badań jak lepkość wpływa na dwa wiekowe silniki na przykładzie ON letniego oraz ON miejskiego o obniżonej zawartości siarki. Wnioski nie są jednoznaczne ale spójrz na to co się dzieje jak zmieniasz lepkość oleju napędowego - odstępstwo od norm. Ano zmienia się w zasadzie wszystko - moment wtrysku jest ten sam ale już dawka paliwa dociera do cylindra w różnym czasie. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
http://ilot.edu.pl/KONES/2000/01/36_JOK2000.pdf



Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mineralne oleje T2 rzeczywiście mogły powodować powstawanie nagarów, natomiast w półsyntetyczne oraz syntetyczne 2T nie powodują.
Olej mineralny i syntetyczny w silnikach 4T różni sie głownie stabilnością parametrów w funkcji temperatury(nie licząc dodatków). W silnikach 2T jest podobnie tyle że nie wpływa to na powstawanie lub nie powstawanie nagaru! W silnikach 2T olej spala się razem z paliwem w zupełnie innych parametrach niż w silnikach z ZS. W tych ostatnich mamy do czynienia z dużo wyższą temperaturą spalania i dużo większymi ciśnieniami działającymi na tłok i cylinder a także na olej. Stosowanie wiec oleju który po spalaniu dodatkowo podwyższa temperaturę pracy układu jest wysoce nie pożądane. Do tego wszystkiego zwiększenie lepkości paliwa powoduje w takich warunkach powstawanie nagaru i nie ma żadnego znaczenia czy olej jest syntetyczny czy nie. Samo paliwo - ON spalając się odkłada się w komorze spalania. Nagar o jakim ty mówisz to powstawał lub nie w silnikach 4T (i nie dotyczy to komory spalania) w zależności od oleju - syntetyczny dłużej zachowuje stabilne parametry przy wysokich temperaturach i nie zwęgla się tak szybko. Olej mineralny traci parametry w 4T około 120 stopni a syntetyczny przy 150-160 a teraz powiedz mi jak to się ma do 2T i temperatury ponad 1300 stopni podczas spalania w komorze typowego diesla??? Dodam że jest wyższa o jakieś 300-400 stopni niż w silniku benzynowym. Stosujesz swoje dodatki zupełnie na ślepo kompletnie nie rozumiejąc co robisz.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może z tą normą nie, ale pytanie czy to znaczy, że jest szkodliwe?
Pod normy buduje silniki, to po pierwsze. Po drugie jeżeli dokładnie przeanalizowałeś to co wyżej napisałem to sam sobie na to pytanie odpowiesz. Polecam ten artykuł wiele mówi o tym jak w funkcji lepkości zmienia się praca silnika z ZS.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale w chemii już tak.
Parametry fizykochemiczne płynów? Nie ma.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję, żebyś zaczął od siebie, inaczej to brzmi jak frazes. Wydaje mi się, że zastosowałeś to zdanie jako słowo "wytrych", aby podnieść rangę i merytoryczność swoich kolejnych wywodów.
Zastosowałem "ten wytrych" aby nie stosować "podwórkowych parametrów" suchości czy też "mokrości" paliwa o których piszesz.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie, że napisałeś historię odsiarczenia paliwa, ale co wnosi do tematu?
Napisze jaśniej. Skoro od 2004 roku stosuje się paliwa bez siarkowe to zastanów się czy w tym czasie awarie pomp wtryskowych były spowodowane właśnie takim paliwem? Otóż nie znane mi są informacje o masowych awariach pomp wtryskowych po wprowadzeniu paliw bez siarkowych. Wiec jeżeli takowych nie ma to twoje wymyślone dodawanie oleju 2T do silnika to zwykła bzdura...

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uwierz,zę z mojej strony i wielu innych użytkowników jest działaniem jak najbardziej świadomym i ani ja tego nigdy nie żałowałem, ani nie znam nikogo kto to robił i tego żałował. Wiele osób na tym forum to stosuje i nie przeczytałem ani jednej skargi.
Uwierz mi ale ja nie wierze w socjologie czy badania opinii ale w nauki ścisłe. Silniki nie działają w oparciu o większą czy mniejszą rację tłumu ale w oparciu o precyzyjnie dobrane parametry fizyczne. I nawet jak 99% ludzi będzie twierdzić że dolałem wodę do baku i pojechałem ja się z nimi nie zgodzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednym słowem wierze ci, że nikt nie narzekał co nie zmienia faktu że takie postępowanie jest przynajmniej nie potrzebne a być może zupełnie nie właściwe w zależności od ilości dodanego oleju do zbiornika.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz mi zasugerowali takie działanie (stosowanie raz na kilka tankowań oleju 2T do paliwa) w ASO Forda
Ojej...ASO forda...no po prostu czapki z głów. Specjaliści od sprzedaży czy też doradcy serwisowi? W razie awarii rozumiem że możesz się to powołać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak chcesz to napisze oficjalnego maila do ford polska w tej sprawie i zamieszczę na forum. Idę z Tobą o zakład że nic nie wspomną o dodawaniu oleju 2T do ON.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panie kolego, wypraszam sobie takie sformułowania. Na pewno nie mędrkuję. Z takimi sformułowaniami zapraszam na forum onetu.
Ktoś to twierdzi że nalewa oleju 2T do paliwa nie rozumiejąc co zmienia w parametrach paliwa i tak stosują jego koledzy od lat i jest zajebiście to jak najbardziej poziom onetu...i mędrkowania... Pod to można wiele podciągnąć np "Paaaanie te samochody na f..." itd.


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nikogo nie zmuszam. Opisał sposób i efekty w stosowaniu 2T do paliwa na własnym przykładzie. A każdy zrobi co będzie chciał. Ja uważam, że warto.
Zamieszczasz na forum publicznym swoją opinie to fakt, i mi nic do tego. Problem w tym że w takim razie NIE ŚWIADOMIE wprowadzasz innych w błąd. Dlatego po przeczytaniu twojej wypowiedzi pozwoliłem się do niej odnieść.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na koniec post jednego z forumowiczów wraz z linkami do przeprowadzanych testów i badań, niestety większość linków już jest nieaktywna, ale kolega z forum opisał wnioski:
http://forum.fordclubpolska.org/show...8&postcount=13
[/QUOTE]

Wiesz ja stosowałem kiedyś mineralizator do silnika - nazywal się XADO. Naprawdę jego działanie było rewelacyjne wprost super. Silnik pracował ciszej, poprawiło się sprężanie, spadła temperatura - zmniejszyło się tarcie. Zastanowiło mnie tylko dlaczego producenci nie stosują tego na większą skalę. Później dokładnie zapoznałem się z tematem i już wiem czemu. Problem polega na tym ,że ty nie zadałeś sobie trudu zastanowienia się nad tym czemu producenci nie zalecają dodawania oleju 2T do silnika? A nie są to tylko względy ekologiczne, choć pewnie w Niemczech a niedługo także w Polsce na takim paliwie nie przejdziesz przeglądu w stacji kontroli pojazdów...
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem