Temat: [Mondeo 2007-2014] 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
View Single Post
Stary 05-02-2014, 13:33   #516
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieszanie oleju do 2T do ON zwiększa lepkość tegoż i staje się on nie zgodny z normą.
Poproszę dowód. Zdaję sobie sprawę że oleje 2T mają większą lepkość od paliwa ON, ale dolewając 200ml tego oleju np. 50L paliwa, nie sądzę aby jakoś znacząco zwiększyła się lepkość takiej mieszanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało tego, w takim silniku paliwo nie rozpyla się tak jak powinno. Większe krople paliwa związane z większą lepkością paliwa pogarszają spalanie,
To wytłumacz proszę, dlaczego silnik znacznie lepiej i ciszej pracuje, łatwiej odpala na dużym mrozie oraz szybciej osiąga temperaturę właściwą? Oraz dlaczego mimo przebiegu prawie 300tyś km kompresja silnika jest idealna, moc jest nieco wyższa od danych fabrycznych, a przebieg momentu obr. jest niemalże wzorcowy?

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powodują także powstanie nagarów w silniku.
Mineralne oleje T2 rzeczywiście mogły powodować powstawanie nagarów, natomiast półsyntetyczne oraz syntetyczne 2T nie powodują.

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście że ma. Norma określa lepkość cieczy a dolewając oleju ZWIĘKSZASZ lepkość a wiec powodujesz że paliwo nie jest zgodne z normą.
Być może z tą normą nie jest zgodne, ale pytanie czy to znaczy, że jest szkodliwe? Poza tym patrz pierwszą odp.

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fizyce nie ma czegoś takiego jak parametr "suchości" paliwa.
Ale w chemii już tak.

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro dyskutujemy na poziomie to trzymajmy się faktów.
Proponuję, żebyś zaczął od siebie, inaczej to brzmi jak frazes.
Wydaje mi się, że zastosowałeś to zdanie jako słowo "wytrych", aby podnieść rangę i merytoryczność swoich kolejnych wypowiedzi. Mam nadzieję, ze się mylę.

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siarka bardzo trudno usuwa się z paliwa i koszt wytworzenia paliwa bez siarkowego jest znacznie wyższy niż paliwa z zawartością siarki. Mało tego, wiele rafinerii musiało specjalnie przebudować linie technologiczne aby wytwarzać paliwa bez siarkowe. To był główny powód dla którego dziś paliwo siarkowe jest stosowane w krajach np na wschód od nas. Oczywiście ekologia miała znaczenie. Trochę to jest tak, jak z ołowiem w etylinie. Na początku lat 90tych twierdzono że silniki będą się szybciej zużywały jak przejdziemy na paliwa bezołowiowe - jak wiadomi nic takiego się nie stało natomiast bardzo stare konstrukcje oczywiście wymagały dodatków do bez ołowiowej etyliny. Dziś mamy od wielu lat silniki ZS przystosowane do spalania paliwa bez siarkowego i wprowadzenie takiego paliwa w Polsce od paru lat a na zachodzie od prawie 10 lat nie przyczyniło się i nie przyczyni do uszkodzeń silników.
Fajnie, że napisałeś historię odsiarczenia paliwa, ale co to wnosi do tematu?

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast dolewanie na własną rękę oleju do 2T na pewno nie jest działaniem świadomym w sensie skutków jakie możesz się spodziewać.
Uwierz, że z mojej strony i wielu innych użytkowników jest działaniem jak najbardziej świadomym i ani ja tego nigdy nie żałowałem, ani nie znam nikogo kto to robił i tego żałował. Wiele osób na tym forum to stosuje i nie przeczytałem ani jednej skargi.

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jesteśmy super specjalistami z zakresu chemii, inżynierii materiałowej czy mechaniki naszego silnika wiec stosujmy się do zaleceń producenta
Pierwszy raz mi zasugerowali takie działanie (stosowanie raz na kilka tankowań oleju 2T do paliwa) w ASO Forda

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i przestańmy "mędrkować"
Panie Kolego, wypraszam sobie takie sformułowania. Na pewno nie mędrkuję. Z takimi sformułowaniami zapraszam na forum onetu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siarka zwiększała lepkość paliwa jednak stosowanie paliwa bez siarkowego jest praktykowana od 2004 roku w UE. Producenci wiedzieli o tym że w 2011 będzie całkowity zakaz stosowania tego paliwa i każdy silnik który powstaje od 2004 a na pewno każdy silnik z CR jest dostosowany do tego typu paliwa. Doświadczenia wykazały także że siarka powoduje szybsze a nie wolniejsze zużycie silnika, właśnie po przez korozje oraz nagar który przy paliwa bez siarkowych występuje w znacznie mniejszym stopniu. Nie jest wiec tak że skoro teraz mamy w paliwie mniej siarki to mamy dolewać olej do 2T.
Ja nikogo nie zmuszam. Opisał sposób i efekty w stosowaniu 2T do paliwa na własnym przykładzie. A każdy zrobi co będzie chciał. Ja uważam, że warto.

Na koniec post jednego z forumowiczów wraz z linkami do przeprowadzanych testów i badań, niestety większość linków już jest nieaktywna, ale kolega z forum opisał wnioski:
http://forum.fordclubpolska.org/show...8&postcount=13
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 05-02-2014 o 13:39
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem