Temat: [Transit 2000-2006] Licznik prędkościomierz nie działa
View Single Post
Stary 02-02-2014, 21:44   #4
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!

Prędkościomierz można uwalić nieumiejętnym cofaniem licznika, ale zwykle po takiej operacji pokazuje dalej, tylko że głupoty. Jeżeli nie działa zarówno prędkościomierz, jak i licznik kilometrów, to sprawa może okazać się mniej błaha jak uszkodzony 'zegar'. W transicie sygnał z czujnika prędkości pojazdu idzie do ECU, komputer zmienia parametry tego sygnału i dopiero wysyła do licznika. Oznacza to, że nie można sprawdzić 'na ostro' licznika pomijając wiązkę (łącząc licznik z czujnikiem)

Ja się doktoryzowałem ze dwa miesiące zanim udało mi się ogarnąć problem niedziałania licznika. Główne punkty do sprawdzenia to:
-bezpiecznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-połączenia kostek z licznikiem (często pada, powiedziane o tym było wyżej)
-połączenia wiązki przechodzące przez budę po lewej stronie

Ponadto u mnie obok wewnętrznej skrzynki bezpieczników istnieje szara kostka z połączonymi dwoma pinami odpowiadającymi właśnie za sygnał do licznika, ale zaznaczam, że nie wiem czy to rozwiązanie fabryczne (ale raczej tak)

Ogólnie problem okazał się u mnie szerszy, uszkodzony był alternator, dodawanie gazu na postoju powodowało szalone reakcje predkościomierza i błędy ECU, toteż musiałem odłączyć licznik do czasu regeneracji alternatora
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem