Temat: [Focus 2008-2011] Dostęp do nagrzewnicy PTC
View Single Post
Stary 27-01-2014, 21:42   #390
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał from.cupertino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama nagrzewnica uruchamia się dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Nie ma mowy aby załączyła się zaraz po uruchomieniu silnika. W początkowej fazie jazdy wskazania komputera pokazują niskie wartości % i zmieniają się płynie w zależności jak mocno wciskam gaz.
Generalnie u mnie jest podobnie- nagrzewnica odzywa się dopiero po lekkim przyciśnięciu gazu (żeby było śmieszniej w obecne mrozy jest inaczej, co jest konsekwencją tego, że zaraz po rozruchu utrzymywane są wyższe niż zwykle obroty).
Klimatyzację mam manualną, przewody zasilania PTC już miałem, reszta dokładana.
Akumulator wymieniłem dwa lata temu na Centre Futurę 72Ah (i tu mała dygresja- wybierając aku kierowałem się parametrami z naklejki zamontowanego oryginalnego- 71Ah, prąd rozruchu 650A; gostek, który mi aku wymieniał stwierdził jednak, że oryginalny wbrew znajdującej się na nim naklejce to 80Ah- było już po zakupie, więc mogłem się tylko pocieszyć, że Centra i tak ma większy prąd rozruchu niż faktycznie wcześniej założony; rada dla innych- przed wymianą akumulator trzeba zwyczajnie zmierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Z nowym akumulatorem nie mam żadnych problemów, ale po obserwacji pracy PTC podpiąłem go ostatnio pod prostownik mikroprocesorowy- po niecałej godzinie zaświeciła się lampka Full, odpaliłem samochód, ogrzewanie na maxa i tak jak dotychczas PTC ożyła dopiero po lekkim przyciśnięciu gazu.

Nie wydaje mi się, żeby ten problem był związany z alternatorem, bo akumulator ładuje bardzo dobrze. Może różnice w działaniu PTC wiążą się z jakimiś zmianami softu w różnych wersjach GEMa i strategią zarządzania dostępnym prądem.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem