View Single Post
Stary 11-01-2014, 21:20   #354
rpp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Tempomat zamontowany. W środę jadę do ABSCaru na przegląd i przy okazji spytam czy mi go aktywują (wiem, że w Focusach aktywowali - więc raczej nie powinno być problemu).

W każdym razie takie moje drobne uwagi do instrukcji:
1. Kostki przy czujnikach mają takie zabezpieczenia z drutu - wydaje mi się, że żeby rozłączyć czujnik trzeba to zabezpieczenie wyjąć (włożyć czujnik da się bez zdejmowania). W każdym razie ja wyciągnąłem ten drucik przy czujniku sprzęgła i w sumie połowę czasu całkowitego montażu zajęło mi ponowne jego włożenie (przez trudny dostęp i brak możliwości łatwego przytrzymania kostki).
2. Złącze od klaksonu/przycisków tempomatu też ma zabezpieczenie (u góry złącza) przed wysunięciem, które trzeba lekko wcisnąć płaskim śrubokrętem żeby odpiąć złączkę.
3. Złącza od poduszki mają podobną blokadę ale te należy po prostu ścisnąć po bokach (tu jest to lepiej widoczne niż w przypadku tej złączki od klaksonu).

Generalnie instrukcja super - montaż zajął góra 30 min. (głównie przez walkę z tym drucikiem zabezpieczającym). Była chwila stresu przy podłączaniu poduchy (kupiłem drugą poduchę z przyciskami - nie bawiłem się w wycinanie) ale poszło ok.
rpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem