View Single Post
Stary 08-01-2014, 09:13   #2
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Montaż rejestratora jazdy

Ja od pewnego czasu jeżdzę z rejestratorem, póki co podłączam do zapalniczki ale też rozważam coś bardziej inteligentnego.

Mam pewne obawy przed wpięciem tego na stałe w instalację "zapalniczkową", bo prąd tam zostaje przez pewien czas po wyłączeniu silnika i opuszczeniu samochodu, szczerze mówiąc obawiam się jakiegoś zwarcia w rejestratorze i pożaru samochodu. Dodatkowo rozbieranie konsoli i ciągnięcie kabla trochę mi się nie widzi, więc pomysł na chwilę obecną to wykorzystanie prądu zasilającego lusterko fotochromatyczne.

Mam też trochę dylematów gdzie montować kamerkę - tak, aby obraz obejmował jak najszerszy kąt widzenia przed samochodem, a jednocześnie nie była zbyt widoczna, nie przesłaniała widoku kierowcy/pasażerowi, dało się opuszczać osłony przeciwsłoneczne. Najlepsze miejsce jakie znalazłem do tej pory to u góry, między lusterkiem wstecznym a osłoną przeciwsłoneczną pasażera, niestety w polu widzenia kamerki znajduje się obudowa czujnika automatycznych świateł/wycieraczej, ta pod lusterkiem wstecznym.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem