View Single Post
Stary 05-01-2014, 12:08   #2045
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Chopy, zaczynam się interesować tematem i może warto zrobić jakiś tutorial w pierwszym poście tak jak to jest zrobione w wątku o instalacji dodatkowego podgrzewacza cieczy? Tam wszystko jest proste jak drut i nikt się nie pyta w kółko o to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz moje pytania, bo trochę poczytałem. Jest:
Mondeo MK3, po pierwszym lifcie - lipiec 2004, fabrycznie MA tempomat, komputer pokazuje tylko temperaturę.

Zmiana przełącznika od kierunków jest jasna - trzeba to zrobić. Co z komputerem pokładowym, bo czytałem, że są dwie grupy możliwych funkcjonalności:
- wyświetlanie zasięgu, spalania średniego i jakichś innych rzeczy
- wszystko co wyżej + spalanie chwilowe

Jakie są ograniczenia w kwestii funkcjonalności do dodania za pomocą zmiany firmware? Czy zawsze można dodać tą najbogatszą wersję ze spalaniem chwilowym (przypominam, auto po lifcie)? Czy może jest tu ktoś z podkarpackiego (Krosno i okolice), kto mógłby to zrobić?

PS: Na złomie niedaleko stoi MK3 w wersji Ghia i chyba ma jeszcze liczniki ale to anglik. Może da się przerzucić jakąś samą płytkę do tego? Bo całych liczników bym nie zmieniał, nie chcę mieć prędkościomierza w MPH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem