View Single Post
Stary 22-12-2013, 17:41   #1
Arturfocus3
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-12-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

Witam. Jestem nowy na forum i zakładając ten temat mam świadomość, że jest ich już mnóstwo, ale mam już powoli dosyć swojego auta, a ktoś mógłby udzielić konkretnej rady bo i tak czeka mnie wizyta u kolejnego mechanika być może tym razem udana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przechodząc do sedna sprawy, focusowi brakuje mocy praktycznie w całym zakresie obrotów i na każdym biegu (najlepiej rozpędza się od 2,500 obr. jednak nadal nie jest tak jak powinno być). Auto baaardzo wolno wkręca się na obroty i nie reaguje prawidłowo na pedał gazu. Nie ma różnicy czy wciskam do połowy czy w podłogę i tak rozpędza się w żółwim tępie. Prędkość maksymalna w granicach 140 km/h do której trzeba się rozpędzać chyba z 10 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Problemem jest też duże spalanie co zapewne wiąże się z brakiem mocy. Po zalaniu za 50zł tj. ok 9l po zapaleniu sie kontrolki rezerwy nie da się przejechać 100km w mieście do ponownego zapalenia się kontrolki(wiem, że taki sposób sprawdzenia spalania jest nie miarodajny, lecz na prawdę auto pali o wiele wiecej niż powinno).

Jest to model 1.8 tddi z 2001r. Wymienione są oba filtry, olej, na kompie nie było żadnych błędów, po rozgrzaniu silnik pracuje równo. Co do kopcenia zdaży się mu puścić dymka przy ruszaniu na zimnym silniku i troche czarnego dymu leci przy przygazowaniu, ale nie są to chmury dymu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. EGR był czyszczony, ale nie jestem pewien czy jest on sprawny, bo w warsztacie oczywiście tego nie sprawdzono. Sprawdzałem czy węże idące do IC puchną przy dodaniu gazu i niby jest ok, ale nie wiem na ile można ocenić w ten sposób działanie turbiny. Wymieniłem też przepływomierz bo po odłączeniu starego nie było żadnej zmiany jednak jest tak samo.

Proszę Was bardzo o jakiekolwiek rady co najprawdopodobniej może być przyczyną i z czym jechać do warsztatu. Brak mocy mógłbym jescze jakoś przeboleć, gdyż długo tym autem jeździć nie będę, ale z tym spalaniem to już przesada. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi

Ostatnio edytowane przez Arturfocus3 ; 22-12-2013 o 17:59
Arturfocus3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem