Temat: [Transit 2006-2014] dziwne stukanie w silniku
View Single Post
Stary 13-12-2013, 22:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: dziwne stukanie w silniku

Cytat:
Napisał thomas4154 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a i mi jeszcze powiedzial ze wtryskow nie idzie wykrecic bo niby sa troche rozklepane
Coś od rzeczy mówi lub źle go zrozumiałeś - wtryskiwacze są nad komorą spalania znajdującą się w tłoku. Kiedy w moim silniku przy bardzo dużej prędkości urwał się korbowód i tłok nieźle uderzył w głowicę - wtryskiwacz ocalał, był nietknięty.
Natomiast przy przeskoczeniu rozrządu tłoki mogą uderzać o zawory - może o tym mówił.

Jeżeli silnik jest mechanicznie uszkodzony, to faktycznie jego zaawansowany remont - zwłaszcza za granicą - może być zupełnie nieopłacalny. Pomijając fakt, że do takich napraw musi być baaardzo dobry mechanik, w baaardzo dobrze wyposażonym warsztacie i znający te właśnie silniki. Dlatego warto poszukać dobrej używki. Może to być sam słupek i graty przełożysz ze starego, a może być kompletny silnik z osprzętem. Musisz to skalkulować, zależy dużo od tego, w jakim stanie jest zwłaszcza twój układ wtryskowy - głównie przebieg.
Nie wiadomo jakie ceny są tam u ciebie, ja w Polsce za przekładkę w super zakładzie specjalizującym się w Transitach, z zakupem słupka i z częściami (mnóstwo dupereli jest potrzebnych) zapłaciłem razem ok. 6.000 zł.
Silnik musiałem sam znaleźć i dostarczyć - wiadomo, że dobry zakład nie da gwarancji na silnik kupiony na szrocie i nie weźmie za niego odpowiedzialności. Sam musisz wyszukać, zaryzykować i kupić. Ale montaż był super.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2013 o 22:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem