Temat: [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i opony
View Single Post
Stary 03-12-2013, 22:39   #123
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony 16"

Dzisiaj zdesperowany znowu przymierzyłem te nieszczęsne felgi mając nadzieję że może odstęp sam się powiększył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie chciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcia swoich zacisków porównałem z tymi jakie pojawiają się na allegro i wygląda że są podobne (a nawet identyczne).
Zatem zupełnie nic już nie rozumiem. Czy we wszystkich felgach aluminiowych 16 cali będzie tak samo czy też te co ja kupiłem to jakiś wyjątkowy shit.
Na zaciskach są takie charakterystyczne rogi (zaznaczone czerwonymi kółkami).
Chciałem zmierzyć konkretnie tą odległość miedzy zaciskiem a felgą. Wziąłem kawałek plexi o grubości 2mm i spróbowałem wcisnąć między róg zacisku a felgę.
Między dolny róg zacisku a felgę wszedł na wcisk, między górny już nie chciał.
Wnioskuję zatym że odległość w jednym przypadku wynosi 2mm a w drugim ok 1,5mm.

Przecież ludzie jeżdżą na 16 smaxami. Może wszyscy tak mają tylko nikt nie zwrócił uwagi bo trzeba zajrzeć daleko w głąb felgi.
Ale z drugiej strony nie sądzę aby ford pozwolił sobie na taką niedoróbkę.
Moje felgi też są niby oryginalne Forda jednakże nie wiem do jakiego samochodu były dedykowane.

Według mnie jazda na takim czymś może zagrażać bezpieczeństwu. Chyba że się mylę to mnie poprawcie. Felga przecież nie jest idealnie sztywna i trochę pracuje. Zacisk to samo. Ma niewielkie luzy.
Jeśli ryzykował bym tylko porysowanie felgi to pół biedy, ale jeśli w jakiejś ekstremalnej sytuacji (po wjechaniu w dziurę, wpadnie mi kamień albo przy nagłym hamowaniu) zablokuje mi koło to może być bieda.

Bardzo was proszę niech ktoś zmierzy te odległości u siebie. Do tego wcale nie trzeba odkręcać koła. Wystarczy znaleźć jakiś płaski przedmiot o określonej grubości (może być nawet kartonik) i spróbować wcisnąć między róg zacisku i felgę.

Michał71 może tobie się uda?

Bo jestem tak zrozpaczony że zastanawiam się nad kupnem innych felg. Tylko co jak będą takie same???
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zacisk front.jpg (61.5 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zacisk bok.jpg (53.0 KB, 106 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg plexi 2mm.jpg (34.0 KB, 102 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 03-12-2013 o 22:46
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem