View Single Post
Stary 28-11-2013, 16:31   #280
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowe grzanie jest, ale kabiny a nie silnika
No jasne ze kabiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzilo mi o to ze w lecie energia idzie na chlodzenie a w zimie na ogrzewanie kabiny.

Co do postow odnosnie rodzaju paliwa, to komus sie watki pomylily.

Chociaz...
Cytat:
7-11 l/100km a galant pali 8-13 benzyny
Nie wiem jak bym musial jezdzic aby mdo tdci palil 11. Z drugiej strony jezdzac tak samo turbo benzyna pewnie bym dobil do 20.
Sam bym najchetniej smigal turbo benzyna ale dla mnie robi roznice czy pali 7 czy 12. Ale zadna benzyna nie zapewni takiej dynamiki z dolu przy rownoczesnie malym spalaniu.

BTW, w tym watku dyskutujemy o spalaniu chwalimy sie minimalnymi wartosciami i nie wierzymy ze ktos inny osiagnal jeszcze mniejsze spalanie. Ale gtrzeba sobie uzmyslowic jak duze znaczenie ma uksztaltowanie terenu. Ja mam z pracy do domu 10 km. Przy czym do domu jade pod gorke. Niby do pracy moge jechac za darmo (bez gazu) ale balans nie wychodzi na zero (silnik by musial miec sprawnosc 100%). A na dodatek pod gorke jade zimnym silnikiem.
Podobnie jest z mierzeniem na autostradzie. autobahny w DE sa dosc plaskie. Ale Autostrada Brno-Praga ma dosc strome gorki. itd itd.

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 28-11-2013 o 16:36
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem