View Single Post
Stary 07-11-2013, 08:35   #24
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba się nie rozumiemy. jedyne co do tej pory jest nie tak, to fałszywe trzy pieczątku w książce serwisowej. pieczątki do 2010 roku i przebiegu 95 000 są prawdziwe, dzwoniłem do Niemiec i potwierdzili - jak również to samo odpisała firma leasingowa.
sorki, ale auto z firmy leasingowej (prze komis) i umowa na niemca?
spotkałeś tego niemca? że jesteś taki pewien że to umowa od osoby prywatnej?
Firmy leasingowe albo same sprzedają auta albo współpracują z komisami które tylko takimi autami się zajmują. Jedynie to co może być to auto było leasingowe, jakiś niemiec kupił a po jakimś czasie sam sprzedał, ale to masz zapewne w papierach - informacje o poprzednich właścicielach + ilość właścicieli + numery rejestracyjne...
Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby czemu? w Niemczech nie ma obowiązku oddawania tablic. Wykupienie tablic celnych na 5 dni to koszt 180 euro. wolę o tyle tańsze auto. Samochód przyjechał na lawecie a ja przez ten miesiąc wykupiłem OC i jeżdżę na tablicach niemieckich.
ty chyba nie wiesz w czym rzecz - w niemczech tablica rejestracyjna nie jest dokumentem urzędowym, jak w polsce. I dlatego nie musisz ich oddawać, a nawet możesz sobie kupić ile chcesz i jakie chcesz... Tablice w DE są ważne urzędowo jeśli posiadają legalizacje (stosowne naklejki) pokaż mi swoje to ci powiem czy masz ważne tablice czy nie. Numer z lipnymi tablicami (choć z metalu) to częsty wałek w PL.
Dodatkowo, w DE ubezpieczenie jest zawarte z rejestracją i trwa do wyrejestrowania auta, czy uważasz że ktoś sprzedał ci auto i pozwoli ci jeździć na swoim ubezpieczeniu, być może tracąc ciężko zdobyte zniżki, a na pewno płacąc za ubezpieczenie? Wierz mi w DE ubezpieczenie jest kilka razy droższe niż w PL i każdy stara się odzyskać.
IMHO jeśli to była umowa na niemca, to ten niemiec od razu wyrejestrował auto, dając swoje tablice, z których usunięto znaki homologacyjne i albo dostałeś te blachy albo nowe lipne od handlarza. W obu przypadkach jeździsz pojazdem nie zarejestrowanym!
no chyba że to tablice czerwone bądź z paskiem...
chcesz takie tablice ? mam w piwnicy 3 komplety po porzednich autach/rejestracjach
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem