Temat: [C-MAX 2007-2010] Montaż haka i elektryki do niego (CAN)
View Single Post
Stary 14-10-2013, 20:55   #1
inhalt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Kaszuby
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007-2010
Postów: 23
Domyślnie Montaż haka i elektryki do niego (CAN)

Chcę zamontować w moim C-maxie 2009 hak holowniczy. Sam hak od strony mechanicznej to nie problem i wybór jakiś tam jest. Od tańszych polskich produktów do renomowanych. Ale męczy mnie nieco sprawa elektryki do haka.
Auto z 2009 roku więc ma CAN, ledowe światła z tyłu itd.

Czy ktoś próbował wpiąć się po prostu w wiązkę świateł bez żadnego modułu? Czy to ma szanse poprawnie działać i nie robić cudów w samochodzie?
Koniecznie muszę mieć gniazdo 13-pinowe.

Jeśli konieczny jest moduł to może podrzućcie sprawdzonych sprzedawców. Nie mam na myśli ASO, bo koszt haka to kosmos.
No i gdzie się taki moduł wpina? Czy jest gdzieś w okolicach bagażnika gotowa wtyczka (wiązka), w którą wpina się moduł i wiazkę haka?

Na koniec jeszcze aktywacja. Czy C-max z 2009 będzie miał uruchomioną podczas aktywacji w ASO funkcję "trailer stability assist"? Czujników cofania nie mam więc ten problem odpada. Światło przeciwmgłowe jakos nigdy jeszcze nie było przeze mnie użyte podczas holowania przyczepy (poprzednim autem) więc brak jego dezaktywacji nie jest problemem. Czy jest zatem sens w ogóle płacić w ASO za tę usługę? Co będzie jeśli nie dokonam aktywacji?
inhalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem