Temat: [Transit 2000-2006] Klimatyzacja na tył
View Single Post
Stary 05-10-2013, 18:22   #96
rafal_kr
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków
Model: TRANSIT
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli jedna rurka jest nagrzana, a nagrzewnica nie działa, to powrotna też powinna być gorąca.
Czyli jeżeli się nie mylę i ta druga jest chłodna to mogę mieć większy problem ?

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do serwosiłownika klap: to częsta awaria, wyciera się kółko zębate. Zdejmij ten zespół z nagrzewnicy i rozbierz: to łatwo można naprawić.
Kiedy rozbierzesz przekładnię i zobaczysz które kółko przeskakuje, to zauważysz, że jest bardzo wysokie. Jeżeli przesunie się je osiowo, to zacznie pracować na niewytartej części zębów. Trzeba to kółko z jednej strony skrócić, a z drugiej strony podłożyć odpowiednie podkładki - kółko przesunie się i jakiś czas będzie ok.
Ważna uwaga: ten siłownik w czasie przełączania klap działa świetnie, nie ma tam dużych sił. Problem zaczyna się gdy dochodzi do krańcowych położeń i musi dociągnąć klapę i ją docisnąć - wtedy gwałtownie rośnie siła na trybach przekładni i wtedy ulega uszkodzeniu
Dlatego najlepiej nie ustawiać pokrętła w krańcowe położenia, tylko "o oczko" cofnąć. Wówczas przekładnia będzie służyła długie lata...
Ja już to wszystko przećwiczyłem...
Naprawdę bardzo dziękuje za info z opisem usunięcia usterki w serwosterowniku

Ostatnio edytowane przez rafal_kr ; 05-10-2013 o 18:25
rafal_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem