Temat: [Mondeo 2000-2007] Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
View Single Post
Stary 04-10-2013, 10:04   #17
JackT
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Witam kolegów, dopiszę może moje ostatnie przejścia z cewką, komuś się może przyda do diagnozy itp:
zaczęło się od tego że auto muliło i potrafiło szarpnąć przy niskich obrotach i pedale w podłodze, wymieniłem świece i kable (na NGK) i problem zniknął. Po przejechaniu 10, może 15 tys. byłem w trasie, przeleciałem 140 km i po dojechaniu na miejsce auto szarpnęło, straciło moc po czym zgasło. Odpaliłem jeszcze raz, zaparkowałem pod górkę ze strasznym trudem, i odstawiłem go na 2 godziny bo musiałem zająć się innymi sprawami. Dodam że mam sekwencję BRC i sprawa wyglądała źle zarówno na benie jak i na gazie. Po 2 godzinach wróciłem, odpaliłem i odjechałem normalnie z miejsca zdarzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ujechałem może 5 km, silnik się nagrzał i dziękuję, koniec jazdy. A właściwie skoków, bo szarpał cyklicznie jak to niektórzy określają na kangura... Do tego praktycznie zero mocy, obroty w okolicy 250-500 i gasnący silnik. Przy wszystkim oczywiście zapalił się check silnika. Podpięty komputer oprócz niewykasowanych starych błędów pokazał uszkodzenie cewki zapłonowej. Kupiłem zamiennik BERU za 150 zł, wymieniłem i problem zniknął jak ręką odjął. Check zniknął a auto nawet lepiej się zbiera niż przed usterką.
Całość wymiany wymagała 2 śrubokrętów, torxa 25 na długiej końcówce i długopisa. Długopisem zapisałem sobie na przewodach WN numery cylindrów, żeby na 100% nic nie pokręcić, bo nowa cewka miała inną kolejność. Trzeba na to zwrócić uwagę przy podmianie. Najwięcej kłopotów miałem ze zdjęciem wtyczki, która ma takie durne sprężynki po bokach i trzeba zrobić całość ostrożnie, żeby tego nie połamać. Podważyłem delikatnie śrubokrętami z obu stron i zeszło. Generalnie trochę strachu, 150 zł na części, 20 minut na wymianę i auto śmiga. Niektórzy piszą że przy zamiennikach trzeba wymienić śruby na dłuższe, ale moja nowa cewka miała idealnie taką samą wysokość otworów montażowych, więc śrubki dałem te same.
Pozdrawiam i polecam samodzielną naprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem