Temat: [Focus 1998-2004] Słabe odpalanie na zimnym silniku
View Single Post
Stary 29-09-2013, 20:50   #1
Adriano18
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Słabe odpalanie na zimnym silniku

Witam.

Szukałem na forum lecz nie znalazłem podobnego przypadku i rozwiązania tematu.
Posiadam forda focusa 1.8 TDCi z 2002 roku i mam następujący problem. Po dłuższym postoju ( 6-8h ) nie ważne jaka jest temperatura zewnętrzna samochód słabo odpala np. trzeba kręcić rozrusznikiem 2-3 razy po kilka sec zanim odpali. Ale np. jak przekręcę kluczyk 2-3 razy to odpala za pierwszym razem. Kontrolka świec żarowych świeci się zawsze ok 1 sec. W menu serwisowym są podane dwie temperatury. Pierwsza podaje odczyt temperatury z głowicy, po dłuższym postoju pokazuje temperaturę podobną do temperatury otoczenia. Natomiast drugie wskazanie to zawsze minimalnie 33 stopnie ( nawet przy - 10 stopniach ), które podczas jazdy rośnie do ok 95 stopni po czym zaczyna pokazywać jakieś literki. Czujnik temperatury głowicy, świece wymienione, akumulator i rozrusznik sprawne. Komputer nie pokazuje błędów..

Moje pytanie brzmi dlaczego drugie wskazanie temperatury to 33 stopnie ? Gdzie jest i czy ogóle jest czujnik za nie odpowiedzialny?
Jaka może być przyczyna tego że kontrolka świec żarowych gaśnie zawsze po ok 1 sec?

Proszę o pomoc bo nie wiem co o tym myśleć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adriano18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem