Temat: [Focus 2008-2011] Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)
View Single Post
Stary 22-09-2013, 17:35   #31
happyy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Witam.

Mam problem z moim Fordem Focusem, 1.6, 100KM, benzyna po FL. 2010 rok. Wedle powyższych instrukcji aktualizowałem firmware ELMConfigiem z 7M51AFD na AM51AB. Wgrywanie zakończyło się sukcesem a VIDBlocking wgrany, w trakcie wgrywania nie było żadnych błędów ale auto się nie uruchamia.

Na liczniku wyświetla podczas testu dwa błędy: D900 i E510 i nie można ich skasować. Wyświetla się trójkąt - usterka skrzyni biegów (jest manualna) oraz świeci się kontrolka od ESP.
A w ELMConfigu wyświetla dwa błędy z HS Can w module HEC: U1960,60 a drugi konkretnie nie pamiętam w tej chwili, ale udało mi się go skasować, tego pierwszego - U1960,60 niestety nie. Po odcięciu zasilania też, błąd zostaje. W HS Can w PCM błędów nie ma.

Próbowałem wgrać dumpa z mojej poprzedniej wersji świeżo zgranej 7M51AFD, udało się bez problemów. Wyświetlają się nadal te same błędy powyższe wliczając skrzynię biegów. Miga imobilizer z częstotliwością - jedno dłuższe mignięcie - sześć szybkich - jedno dłuższe i tak dalej.

Macie jakieś pomysły? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez happyy ; 22-09-2013 o 17:52
  Odpowiedź z Cytatem