View Single Post
Stary 15-09-2013, 19:12   #5
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Mechanizm lusterka jak do niego się dobrać ?

witam nikt nie odpowiedział więc sam sobie odpowiem na pytanie oraz dla tych, którzy będą mieli ten samo problem co ja.
po pierwsze kostka tak powinna wyglądać nie wiem czemu ale działa, przynajmniej w mondeo mk3 z 2006.
po drugie to silnik można wymienić bez rozbierania tapicerki i wszystkiego co w środku (pod warunkiem, że wiązka jest cała) wystarczy zdjąć osłonę lakierowaną, wyjąć wkład lusterka rozłączając 2 przewody od podgrzewania lusterka, następnie wykręcić 3 torksy i odczepić parę zatrzasków zdejmując dwa plastiki z przodu lustra i z tyłu. Następnie rozłączyć przewody od silnika. kolejnym etapem jest odkręcenie 3 mniejszych torksów od mechanizmu ustawiania lusterka (nic się nie rozsypie) bez tego nie da się odpiąć wiązki (jest naprawdę mocno upchnięta. Jak już jest lustro rozebrane wystarczy odkręcić 3 torksy patrząc od góry i lekko puknąć jeśli się trzyma. następnie przez otwór silnika należy przeprowadzić wiązkę elektryczną, a składając postępując odwrotnie. Zapomniałem, że trzeba jeszcze wyjąć lampkę ze spodu lusterka (nacisnąć metalową zawleczkę i wypchnąć w stronę podłoża). finito cała operacja wymiany może 30 min. jedyny problem po wymianie to to, że prawe lusterko minimalnie wolniej się składa i rozkłada. czy jest to normalne ?? czy tak zostawić.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem