View Single Post
Stary 22-08-2013, 20:24   #68
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No .... wszystko ładnie i pięknie ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez bym chciał taki tylko cena mnie powala ....... bo przecież rowerki się nie wozi na co dzień .
Więc tu przychodzi z pomocą market budowlany ,, JULA .'' (za 40 zł .) bagażnik na rowery zapinany na haku . identycznie jak w tych za 2000 zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa rowery da się zamontować szybko i sprawnie .
Każdy ma swoje priorytety. Ja na ten nastawiałem się od 3 lat. Teraz syn mi podrósł, więc jeździmy całą rodziną na wycieczki więc zakup stał się prawie "niezbędny". Ale nie podrósł na tyle żeby mi pomagać w mocowaniu bagażnika na hak. Więc moje priorytety:
- na 4 rowery
- samodzielny szybki montaż i mała waga,
- odchylany,
- cena.
Na dach nie wchodzi w rachubę. Kiedyś montowałem tak rowery do Mondeo, mało palców nie straciłem.

Generalnie tez chciałem kupić coś za 800 zł, ale różne opinie chodziły. jednak 4 rowery to już kawałek masy. Te za 1200 to już prawie to samo co 1890 (tyle za niego dałem). Więc w sumie kupiłem Strade Sport M.
Teraz jechałem nad morze, na początku widok trochę dyndających rowerów za tylną szybą mnie stresował. Polskie drogi już takie tragiczne nie są, ale wylotówka na Gdańsk z Warszawy ma już bogatą historię wyżłobioną na jej powierzchni ... Moją psychikę wzmacniała jednak dobra marka bagażnika i dobre opinie. 150 dało się jechać bez problemu, jakoś nie odczułem słabszych osiągów. Spalania specjalnie nie liczę, ale nie spodziewam się jakiś drastycznych zmian.
Moja zona już bagażnik polubiła ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaż całości to bajka. Chociaż zapakowanie 4 rowerów zajmuje więcej niż 5 minut. Ale na pewno mniej niż na dach.

Uważam za zakup z dobry, 450 km minęło bez żadnych problemów.
Pozdrawiam.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem