Temat: [Focus 2011-2014] Stuki przy zmianie biegów
View Single Post
Stary 12-08-2013, 21:12   #28
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Masz racje, u mnie tez jest tak, ze jesli delikatnie ale to bardzo delikatnie obchodze sie ze sprzeglem to ladnie wrzuca sie kolejne biegi. Jednak to chyba lekka przesada z ta delikatnoscia. Dlatego jesli ten luzny kielich przegubu wewnetrznego jest za to odpowiedzialny to powinni to na gwarancji robic.
Polosie przenosza naped na kola, a mi chodzi o polaczenie polosi od strony kierowcy ze skrzynia biegow za pomoca przegubu. Jego zewnetrzna czesc zwana kielichem wykazuje u mnie luz osiowy jakbys go chcial wepchnac do skrzyni lub wyciagnac z niej, po pol cm w kazda strone. Bez kanalu raczej tego nie sprawdzisz niestety, nawet konieczne jest odkrecenie oslony silnika, ale gdybys mial mozliwosc sprawdzenia mialbym punkt zaczepienia. Jest opcja do sprawdzenia bez kanału - skręć koła max w lewo i od strony kierowcy zaglądnij w nadkole (od przodu koła przez powstałą przez skręt kół wnękę). Zobaczysz półoś łączącą koło ze skrzynią, przy skrzyni taki gumowy kołnierz i za nim zwykle przyrdzewiały kielich przegubu. Spróbuj złapać za niego i pchnąć go w kierunku skrzyni, a później przyciągnąć do siebie. Czy rusza się? Czy na końcach słychać stukanie?

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 13-08-2013 o 10:00
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem