View Single Post
Stary 29-07-2013, 19:58   #11
szulik86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Re: Diesel TDDI 2.0 - ciężko odpala, trzęsie silnikiem, brak mocy, nie chce jechać.

Rok temu pojechałem do gościa w Sosnowcu co sprawdza wtryski. Jakiś inżynier około 55 lat. Akurat dużo osób się do niego zjeżdża bo on chyba robi tylko próby przelewowe, składa wtryski i regeneruje. Wyszło że jeden wtrysk lał. Napatoczył się też jakiś wtedy mechanik z pobliskiego zakładu mechaniki (chyba robił pompy) to mówił mi żebym uważał na lejące wtryski bo w tych wersjach lubią się wypalać tłoki.

No to mnie kolego zabiłeś. Ile cię to wszystko kosztowało?

Aktualnie jestem w Krakowie ale w środę wracam i chcę zacząć walczyć z tym mułem. Zacznę od wspominanje pompki ale wszyscy mi mówią że gdyby to była pompa przy baku to miał by objawy związane z nieprawidłowym odpalaniem lub brakiem odpalania. A auto odpala ale trzepie nim i nie ma reakcji na gaz bo gdy gazuję to charczy jak WRC lub stary Ursus. Z miejsca nie ruszę chyba że na luzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomyślałem przyszłościowo żeby zaopatrzyć się w klucz 21 mm do wykręcania wtrysków, koszt około 45-95 zł i gdzieś z nimi jechać. Ehhh co za totalna lipa. Czy dam radę samodzielnie ściągnąć pokrywę silnika i sprawdzić tłoki?

Powiem szczerze że przydałaby mi się pomocna para rąk (zapłacę), autko stoi na ogrodzonym placu (brak kanału).

Dodatkowo żeby było jasne: jak odpalę auto i pracuje jak zarżnięte cielę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to nawet gdy gazuję to nie wydobywa mi się z rury żaden dym, ani czarny ani siwy.

Dodatkowo ale to już tak ekstra ( tylko nie zlinczujcie mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) jeżdżę moim TDDIkiem na opale. Możliwe że paliwo za suche ;/ i coś przytarło na amen.

Ostatnio edytowane przez szulik86 ; 29-07-2013 o 20:03
szulik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem