View Single Post
Stary 19-06-2013, 16:25   #1
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Unhappy Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu

Witam.
Dziś w końcu się zebrałem i nagrałem filmik z pracy silnika w moim Mondeo Mk4 1,8 TDCI 125KM - http://youtu.be/y_BoVg1IaA8

Jak słychać na filmie przy dodawaniu i potem puszczeniu gazu słychać dziwne cykanie, turkotanie, nie wiem jak to nazwać. Ogólnie nie jest to takie głośne jaki słychać na filmie ale strasznie denerwujące i napawające pesymizmem.
Przeszukałem forum ale ciężko znaleźć podobne objawy i próby trafnej diagnozy.

Najciekawsze jest to że sam pracuję w ASO Fiata, Peugeota, Hyundai, Opel i wszyscy mechanicy rozkładają ręce i olewają temat mówiąc żeby tak jeździć. Jeden podejrzewa zawory, generalnie HGW.
W ASO Forda przez płot też uszy po sobie położyli, jedni nie mają pojęcia a jeden wsiadł nacisnął sprzęgło, wysiadł i powiedział że koło dwumasowe i uciekł. Oczywiście żadnych innych objawów koła dwumasowego nie widzę narazie. Nie drży na pedale, nie drży przy wciśniętym sprzęgle. Nie daje znać przy gaszeniu na luzie itp

Będę wdzięczny za zapoznanie się z filmem i wyrażenie Waszych opini

Ostatnio wymieniłem wszystkie filtry, olej, pasek z rolką. Przebieg 140 tysi - udokumentowany. Auto z 2009 roku jestem właścicielem od 2011 od przebiegu 79 000km

Pozdrawiam
Mariusz
__________________
lordbekon

Ostatnio edytowane przez lordbekon ; 19-06-2013 o 16:28
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem