Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
View Single Post
Stary 07-06-2013, 21:55   #71
Maronek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Tczew
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 177
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

i u mnie to samo, zapaliła się kontrolka ABS, czasem z wiosny teraz już od tygodnia, sprawdziłem napiecia na kostkach przy czujnikach abs 12v( musi być włączona stacyjka) wszedzie ok a lewy tył tylko 2v po rołączeniu kostki okazało się ze jeden pin ledwo sie trzyma a drugi jak poruszałem to też sie urwał. zielenina zjadła bo woda dostała się do tej kostki. na szczęscie miałem zapasowy kabel ABS od przodu i dało się założyć.( 15cm dłuzszy) troche pracy i ze 400 w kieszeniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki wniosek ze jak tempomat nie działa tzn cos w przednich kołach a jak tempomat ok to tył niesprawny. Wszystkie czujniki zmierzyłem omomierzem i miały po 680ohm. pozdrawiam forumowiczów.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps najgorsze dojście jest do tylnego lewego koła, trzeba zdjąć koło aby się dostać do kostki, przednie koła wystarczy skręcić do oporu a od prawego tylnego koła kostka znajduje sie na środku pomiędzy kołami.

Ostatnio edytowane przez Maronek ; 09-06-2013 o 19:34 Powód: ps
Maronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem