View Single Post
Stary 19-04-2013, 23:48   #12
300ton
ford::average
 
Avatar 300ton
 
Imię: Paweł.
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Łowicz
Model: Mondeo MK3 HB
Silnik: 2,0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 124
Domyślnie Odp: Co steruje silniczkiem wolnych obrotów?

Cytat:
Napisał bongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem aby sprawdzić, czy linka się napnie (podniesie obroty) na zimnym silniku trzeba by go studzić znacznie dłużej (czyt. kilka godzin)
No właśnie, a mój stygł dosłownie tylko 10 minut (!!!) a linka napięła się jakby stygł pół dnia.

Wczoraj wymieniłem olej a dzisiaj podczas jazdy wskazówka opadła poniżej "N"!! To już nie jest miłe. Nie mam pojęcia co ma do tego olej ale wczoraj, gdy jechałem na zmianę oleju wskazówka trzymała się "O". Zimą czyli tydzień temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wskazania były podobne. I mimo niższych temperatur również nie spadała poniżej "O".

Sam myślałem o podmianie termostatu, tylko nie ma gdzie porównać ich z oryginałem i dopasować jakiś. Jeśli jest taki, który pasuje a ma wyższą temperaturę otwarcia, to proszę o namiary.

Cytat:
Napisał tom2125 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli czujnik temperatury płynu wadliwy...
No właśnie, ale który to? Ten w obudowie termostatu? Jeśli nie, to gdzie go znajdę? Nie znam jeszcze tego auta tak jakbym chciał więc proszę o wskazówki.

@ministerq wspomniałeś o czujniku położenia dźwigni gazu, jest to wymienne, jest na wierzchu czy wewnątrz pompy?
__________________
pozdr00fka

- Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy....
300ton jest offline   Odpowiedź z Cytatem