Temat: [Focus 2008-2011] kapsle śrub felg
View Single Post
Stary 15-04-2013, 13:52   #11
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Cytat:
Napisał Lechugr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poniekąd słusznie bo jest to rzeczywista przyczyna obluzowania i w konsekwencji oddzielenia się kapselka. Sam musiałem kupić nową nakrętkę - na szczęście jedną. M.in dlatego wolę wymieniać koła sam niż zlecać to serwisom które stawiają tylko na wydajność i jak najszybszą obsługę klienta - czyli używają kluczy udarowych czasem nawet do dokręcania ostatecznego (zamiast klucza dynamometrycznego)

według mnie kapsel rowniez odkształci sie przy uzyciu klucza recznego. Problem tkwi w tym ze nie przylega on scisle do szesciokata sruby tylko sie na nim rusza, ma pod soba proznie. Zreszta widac jak ktos to kiepsko zaprojektowal rdzen sruby na klucz 18 mm a kapsel na klucz 20 mm. Scianka kapsla ma okolo 0,5 mm, razy 2 daje 1mm. 18+1=19mm, a kapsel jest na klucz 20. Zostaje luz 1mm. Czy uzyjesz udaru czy klucza recznego kapselek sie zdeformuje bo nie jest dobrze podparty.

Grincz

http://allegro.pl/oryginalne-nakretk...159759707.html

sruba nr2 z Twojego linka-taka mam od zakupu auta. Nie polecam bo ma ten felerny kapsel.

Ostatnio edytowane przez majster354 ; 16-04-2013 o 14:36
majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem