View Single Post
Stary 09-04-2013, 16:01   #10
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

witam.
Mała instrukcja wymiany filtra paliwa w silniku po lifcie.
1. dobrać klucz torx na śruby od filtra (6 śrub) plus klucz 10-ka.
2 Ściągamy osłonę filtra (2 śruby plus jedna nakrętka
3. odkręcamy 4 śruby na pokrywce filtra.
4. teraz węże. Tu jest troszkę zabawy. Nie miałem korków , wiec do zaślepienia użyłem stare wyschnięte "dzióbki" z tubek z silikonem. ładny stożek zaklejony silikonem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
a. wyciągamy dolot: z białego zatrzasku wysuwamy na 3-5 mm ruchomy środek(delikatnie). Naciskamy na pozostałą część tak jakbyśmy chcieli wcisnąć ten biały plastik i delikatnie pociągamy/wyciągamy wężyk. wychodzi lekko. W wężyk wciskamy wcześniej przygotowaną końcówkę tubki silikonowej. Tu warto się pośpieszyć
b. z odlotem z filtra robimy to samo, co z odlotem. Tu nie musimy się śpieszyć
5. Pokrywka ma już odkręcone śruby, więc pozostało tylko ją podważać z każdej strony. Robimy to przy śrubkach, bo jest tam gruby plastik. Pokrywka musi iść do góry równomiernie na wysokość około 1 cm. Wtedy możemy szarpać do góry.
6 Wymieniamy filtr, zalewamy paliwem(1cm powyzej najwyższego punktu wkładu), zmieniamy uszczelkę na pokrywie(w zestawie) i zakładamy pokrywę. Dokręcamy śruby.
7 Wciskamy Wężyk odlotu, następnie dolotu. wciskamy te małe, białe, plastikowe zabezpieczenia.
8 zakładamy osłone filtra.
9 odpalamy silnik i trzymamy przez chwile na wiekszych obrotach.

po tej operacji , w tej kolejności samochód nawet się nie zająknął przez chwile. nie używałem żadnych strzykawek, odciągów, czy czegokolwiek. Miałem stracha, ale poszło bez problemu.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem