View Single Post
Stary 07-04-2013, 13:25   #4
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Focus MK2 jaki silnik 1.6 TDCI

Mam porównanie bo jeździłem obydwoma z większym lub mniejszym stażem ...
Posiadam obecnie mk2 1.6 TDCI 90km (zrobiłem 8000km, obecnie ma 111k), a ojciec właśnie sprzedał C-Maxa 1.6TDCI 109km (kupiłem kiedy miał 80k przebiegu, sprzedał 130k).

Jeśli chodzi o elastyczność silnika to nie ma co porównywać według "oficjalnych" danych różnica w przyspieszeniu to około 2s co naprawdę czuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -> http://www.autocentrum.pl/dane-techn.../hatchback-5d/, ale jeśli chcesz spokojnie jeździć do 140km/h to 90km wystarcza w zupełności, ale 109km jednak pokazuje różnice ...

Co do spalania jest różnica około 1L mimo iż to ta sama pojemność silnika. Mój zimą po warszawie nie spalał więcej niz 6l, ojca 7-7.5, latem focusem spokojnie 5.5 to nie problem, spokojna jazda trasą 4.5L, C-Max zawsze o 1L więcej, więc jakby nie patrzeć to na 10.000 km różnica około 600zł.

Co do awaryjności swoim jeżdżę mało, ale kompletnie nic mu nie dolega, ojciec przez 50.000km zrobił alternator bo za późno wymienił akumulator i amortyzatory przód bo unikał czołowego z tirem ... to i tak mała cena za to co mogło go spotkać ...

Nie przejmuj się flotowymi samochodami sam mam taki i złego słowa na niego powiedzieć nie mogę, jeśli np. miał robioną blacharkę to się nie przejmuj tylko patrz czy podłużnice są całe ... stawiam że 80% samochód na polskich drogach miało większa lub mniejszą przygodę patrz jak coś było zrobione po prostu ...

a btw. miałem ostatnio przyjemność jechać znajomego 1.8tdci 115, jak pamiętam c-maxa ojca 109km to różnica w samej elastyczności było nikła, bynajmniej dla mnie.
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem