Temat: [Mondeo 1993-1996] Montaż podświetlenia led w konsoli
View Single Post
Stary 05-04-2013, 13:00   #1
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 252
Domyślnie Montaż podświetlenia led w konsoli

Witam, to moja pierwsza relacja więc za błędy z umieszczeniem tego postu z góry przepraszam. Ostatnio u kolegi w vw touranie zobaczyłem ciekawe rozwiązanie podświetlenia konsoli środkowej delikatną poświatą w nocy ledami czerwonymi znajdującymi się koło światła w suficie. postanowiłem na przykładzie vw pobawić się w coś takiego u siebie w mondeo mk1. Póki co to tylko zrobiłem prowizorkę z braku czasu i żeby przetestować czy to będzie miało sens. Użyłem diody 5 mm z załączonym rezystorem gotowej do instalacji 12V. Diodę umieściłem w zaślepce plastikowej znajdującej się po miedzy daszkami słonecznymi. Aktualnie podłączenie jest pod lampkę sufitową. Docelowo zrobię podłączenie pod jakikolwiek wskaźnik na desce (np. pod podświetlenie włącznika świateł) aby można było regulować intensywność świecenia diody. Póki co z efektów jestem zadowolony - fajny bajer jak dla mnie choć spróbuje jeszcze przetestować zielona diodę bo chyba będzie lepiej pasować do całego wnętrza. Wiem, że na forum pisano o czymś takim ale w Mondeo mk3, czekam na opinie o tym pomyśle a gdyby ktoś chciał porady co i jak zapraszam na gg lub priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 05-04-2013 o 13:17
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem