View Single Post
Stary 26-03-2013, 10:15   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...I jak ją wreszcie przeczytasz to dopiero wsiadasz do samochodu i nie masz żadnych pytań...
No i widzisz - tu masz problem.
Jak doszedłem - to nawet do swojego C-maxa 2004 też instrukcji nie przeczytałeś w tym obszarze dyskutowanym.
W tej instrukcji opisane jest, że w tamtym czasie (2004) Ford stosował czujniki parkowania na tył/przód właśnie o takiej funkcjonalności jak opisujesz (krótki zasięg przodu - do 80cm, włączane wraz z zapłonem, aktywujące się zawsze przy spadku prędkości do 10km/h i działające do 20km/h). Centralka tego systemu była prawdopodobnie produkcji VALEO. System ten (czyli przód-tył) był wyjątkowo rzadko spotykany i krótko stosowany. Dowiedziałem się, że taki w ogóle był montowany fabrycznie tylko czytając za Ciebie instrukcję do Twojego C-maxa... Na oczy takiego systemu nie widziałem.

Osobno sprzedawane (dokładane) czujniki przód-tył VALEO zachowują się podobnie.

Ford zrezygnował ze stosowania w C-maxie/FF2 takich czujników jak u Ciebie po lifcie (po 2008 roku) z nieznanych powodów - może nie współpracowały np. z opcjonalną kamerą cofania... Kto wie...

Generalnie po lifcie w zakresie czujników i kamer cofania nastąpiła duża unifikacja - praktycznie wszystkie "większe" samochody: FF2 / C-max / Kuga / MND4 / S-max dostały ten sam system parktronic i taka samą kamerę cofania.
Niestety ten system jest inny i działa inaczej niż to co było w 2004 roku... To zdaje się Kopernik wymyślił, iż "gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz" - widać maksyma jest bardziej uniwersalna.

Podobnie wygląda sytuacja z systemem parktronic w S-maxie kolegi eclipse - jest to znowu jakaś rzadka mutacja...

Konkluzja - czytanie (sprawdzanie interesujących kwestii) w instrukcji obsługi ma głębokie uzasadnienie.
Gdybyś poświęcił chwilę swojego czasu na zapoznanie się z Twoimi instrukcjami w zakresie Ciebie nurtującym, to wątek by zupełnie inaczej wyglądał: dotyczył by kwestii "dlaczego były montowane różne systemy parktronic w różnych latach" i już dawno byśmy osiągnęli konsensus.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-03-2013 o 21:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem