Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie odpala, nie kręci rozrusznik.
View Single Post
Stary 25-03-2013, 23:07   #1
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Witam kolegów. Miałem problem z odpalaniem na mrozie. Okazało się, że akumulator ma 11,8 V, więc winowajca już znany (szkoda że świece wcześniej wymieniłem). Podłączyłem sobie więc pewnego mroźnego dnia dobry akumulator przewodami rozruchowymi. (+) do (+), (-) do masy: skusiło mnie, żeby tę masę znaleźć na rurce aluminiowej, chyba od klimy, za silnikiem i wygląda na to, że to był grzech. Wsiadam do auta, zadowolony że teraz to mi na samą myśl odpali, a tu na conversie niespodzianka: Usterka silnika i aktywny immobilizer. I se pojechałem. Odłączam więc dodatkowy aku - bez zmian. Odłączam więc oba aku na pół godziny - bez zmian. Pobieżnie sprawdziłem bezpieczniki we wszystkich tablicach - są ok. Gdzie diabeł siedzi? Szukać w przekaźnikach? Jakiś konkretny? Nie mam interfejsu niestety (jeszcze) - nie da się jakoś kodów usterek odczytać "na zworkę"? ;-)
Wszędzie piszą, żeby przy uruchamianiu kablami nie łączyć minusów akumulatorów, tylko (-) dawcy z masą biorcy. Zawsze w innych autach łączyłem mimo wszystko (-) z (-) i było dobrze. Tu jak raz chciałem poprawnie, to się zesr.

Pozdrawiam
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem