Temat: [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci
View Single Post
Stary 25-03-2013, 21:04   #423
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Re: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał KyLuZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@up. Dzięki za odp. Jeszcze mnie jedno ciekawi. Mianowice te kody wtryskow. Z czego on składa co jest w nim zawarte ect. No i oczywiście jakim sposobem jest generowany nowy kod?


Z kodami sprawa wygląda tak prosto ze az sie wierczyć nie chce.
Mianowicie układ CR wymyślono i stworzono m.in po to żeby wszystkie wtryski pracowały jednoczesnie tak samo (bez absolutnie jakich kolwiek różnic).

Niestety jak wiadomo perpetum mobile nie istnieje, i szybko twórcy to zauważyli, gdyż zebum nie wiem jak robili i starali się to za cholre nie idzie wyprodukować dwóch identycznych wtrysków a co dopiero 4,6 czy 8.

Stworzono więc kody. Polegają one na tym że, kazda maszyna(tester,stól probierczy) która jest dobra i przystosowana do kodowania ma w swojej bazie miliony kodów (tak samo jest w aucie).
Działo to tak: produkują nowy wtrysk, dają go na maszyne która porównuje go ze wzorcowym. Na maszynie widać że jest jakas odchyłka (np. dawka jest za mało o iles tam). W tedy maszyna sprawdza jaki kod odpowiada za to by podnieś dawkę paliwa na aucie o tyle ile potrzeba. W tedy w tedy naciska sie drukuj i drukuje naklejke którą sie przykleja i juz.

Czasami spotykam ludzi którzy myślą ze te wtryski mają w sobie układy scalone i dlatego trzeba je kodować. A tym czaszem jest to poprostu KAWAŁ ŻELAZA owinięty drucikiem i pod pięty pod zasilanie (w dużym skrócie).

Acha i jeszcze to ze róznice między wtryskami są tak małe (jeżeli wtryski są sprawne mechanicznie) ze jak ludzie mówią że jak nie nadasz nowych kodów wtryską po wymianie zaworka to żadaen z ciebie mechanik, to ja zawsze im mówie "oczywiscie a Barbara Blida się zastrzeliła bo była niewinna"
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem