View Single Post
Stary 25-03-2013, 12:39   #21
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Dobra poddaje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Byc może jest tak jak mówisz,że się nie wyłączają w C-maxie,choć wątpie, bo glupi deszcz ,czy inny samochód o glośnym wydechu załączałby czujniki w czasie jazdy. A żeby zawyły muszę podjechać bardzo blisko do innego auta. Myślę ,że poniżej metra. Gdy stanę zbyt blisko zawsze mogę wyłączyć muzyczkę przyciskiem na konsoli. w poprzednim tygodniu parkowalem wiele razy, zaś stojąc na światłach system zawył mi raz. Zatem rozwiązanie C-maxa uważam za lepsze, niż to co oferuje S-max.
Kolega Rubinio napisal " Jak zrobisz to odpowiednio wolno to system zaskoczy.", co zreszta sam zaobserwowalem.
Sorki, ale jeśli to jest to normalne dla was, to ok... dla mnie nie, bo system , który odpowiada za bezpieczeństwo powinien zadzialać zawsze, a nie jak zrobię coś odpowiednio wolno.
Może jakbym nie jezdził C-maxem i nie wiedział jak system się zachowuje, to może nie zwróciłbym uwagi. I szczerze, ale wolę wyłaczyć przyciskiem pikanie, niż co chwile aktywować parktronik ze zmianą kierunku jazdy, bo taka akcja odrywa nas od głównego zadania: parkowania.

Reasumując :
Niech ten parktronik sie włącza, albo nie włącza, ale niech to robi zawsze.
I stąd mój post, bo może kogoś to tak samo męczyło i może byl jakiś soft , który poprawił te programowe niedoróbki.
ps. mam nadzieję , że ten post wygląda lepiej.
ps2, możecie się nie zgadzać z tym, bo może z takim systemem nie jeżdziliście...
ps3. następny babol oprogramowania to automatyczny ręczny przy wzniesieniach, który raz puści hamulec, raz nie. Porównac go można do parktronika. Raz się włączy raz nie....

edit:
eclipse:
już nie pamiętam, czy zatrzymam się czy podjadę jeszcze parę cm. Nie zwracałem na to uwagi. Poprostu : za blisko -pika. Czy nie wjeżdżałeś nigdy z drogi prosto na miejsce parkingowe? Czy chciałbys mieć pewność,ze jestes dostatecznie blisko słupka/ściany ,aby dupa auta była schowana? Może wtedy uda Ci się zamknąć brame ... Dlatego powinien się aktywować automatycznie , a nie, że nagle sobie przypominasz ,ze system nie działa i wtedy szukasz przycisku.


Reasumujac ponownie:
Uważam, że w tym przypadku system C-maxa przedstawia dużo lepsze zachowanie i jeśli nie jeżdziliście obydwoma rozwiązaniami, to proszę nie komentujcie, że jest złe, bo działa zawsze i się sprawdza

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 25-03-2013 o 12:53
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem