Temat: [Fiesta 2001-2008] stuki po wciśnięciu pedału sprzęgła
View Single Post
Stary 15-03-2013, 11:40   #1
bokaba
ford::average
 
Avatar bokaba
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: MkVI Ford Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie stuki po wciśnięciu pedału sprzęgła

Fiesta TDCi rok 2003 przebieg 150 tyś. 5 miesięcy temu miałem wyciek pod skrzynią biegów. Po rozmontowaniu skrzyni okazało się, że to wysprzęglik. Zdecydowałem się za namową mechaników poza wymianą wysprzęglika(nowego), na regeneracji koła dwumasowego, na wymianę sprzęgła z dociskiem(nowego), na wymianę pompy pod pedałęm sprzęgła (nowa). Po 2, 3 miesiącach zauważyłem dziwne objawy. Po wciśnięciu pedału sprzęgła słychać głośnierjszą pracę i stuki z przodu, tak jak by głośne klekotanie. Kiedy samochód jedzie stuki ustają. Sęk w tym, że odgłosy te wydobywają się niezależnie od tego czy silnik zimny czy gorący, a poza tym nie zawsze. Więc gdy jóż dwa razy wróciłem do mechanika, odgłosów tych jak na złość nie było i wyszedłem na samochodowego hipochondryka. Raz są a raz ich nie ma. Poza tymi odgłosami do skrzyni i do silnika nie można się czepiać. Wszystko działa jak należy. Mija okres gwarancji naprawy, a ja boję się, że te odgłosy to początek przyszłej i nagłej awarii. Pomóżcie koledzy co z tym fantem robić i czy mam się czym przejmować
bokaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem