Temat: [Kuga 2008-2012] Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
View Single Post
Stary 12-03-2013, 21:30   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: mieszek zmiany biegów

Cytat:
Napisał rozlep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
czy ktoś wie może jak wymienić mieszek zmiany biegów w kudze z 2008 roku bo na internecie nie ma żadnych zdjęć wskazówek itd. A to wszystko jest tak delikatne że boję się żeby nic tam nie połamać może już ktoś musiał sobie z tym poradzić i wie jak to zrobić najlepiej proszę o podpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób zdjęcie tego mieszka.
Wymontowałeś go już z samochodu?
Ponieważ Kuga I w środku to Focus C-Max prawie mogę Ci powiedzieć jak to zrobiłem w Maxie.

Mieszek wyciągasz z ramką. Siedzi na wcisk, najprościej chyba wyciągnąć wrzucając luz, albo jakiś parzysty bieg i wciskasz kawałek skóry mieszka do środka tej dziury, którą zasłania i w ten sposób możesz pociągnąć za ten rant osłonę w górę - zaczepy powinny puścić na dole. Nie szarp u góry - tam chyba będą takie wąsy dwa na samej górze osłony - łatwo je urwać. Trzeba tą osłonę pociągnąć do siebie lekko, aby te wąsy wyszły z gniazd i wtedy powinno się udać wyciągnąć to bez połamania.

Skoro i tak wymieniasz mieszek, to równie dobrze możesz go przeciąć na okrągło i zajrzeć przez dziurę gdzie i jak siedzą zaczepy.

Możesz próbować wyciągnąć sam mieszek, ale ta ramka jest z twardego, kruchego i nie za grubego plastiku i dość łatwo ją złamać.

Jak już zdejmiesz osłonę, to do gałki mieszek prawdopodobnie przytwierdzony jest opaską zaciskową - trzeba ją przeciąć.

Teraz ramkę z mieszkiem trzeba wyciągnąć - pchasz ją do góry/przodu ramki i wtedy te zęby na dole powinny minąć krawędź ramki i wyjść.

Jak będziesz demontować zszywki uważaj bardzo, aby nie połamać ramki. Najlepiej nie opieraj żadnych narzędzi o ramkę w celu odgięcia zszywek, tylko użyj małych kombinerek/czegoś w tym stylu.

Jak już uda Ci się to ściągnąć, to nakładasz nowy mieszek, robisz nacięcia ostrym nożem w miejscu gdzie były zatrzaski i nawet tymi samymi zszywkami, które wyciągnąłeś możesz to z powrotem przylepić.
Równie dobrze możesz użyć niedużo kleju do skóry i to skleić.

Miłej pracy. Ja ze swojej jestem zadowolony, chociaż szew nie wyszedł mi idealnie na środku, bo się coś przesunęło. Ale jest jeden tylko i nie widać w sumie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem