Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi
View Single Post
Stary 03-03-2013, 20:09   #58
Yawox
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Smile Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Cytat:
Napisał Wojo666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wymieniłem sobie samodzielnie klocki, końcówki drążków i filtr paliwa. Zastanawiam się jakim trzeba być idotą żeby po pierwsze filtr wpakowac pod auto, dwa odkręcać go od dołu *czyli rękawy, ręce, podłoga, buty i wszystko inne masz zalane i śmierdzące ropą), trzy po każdej wymianie bawisz się w odpowietrzanie. Zamiast zrobić zwykłą gruszkę do odpowietrzania układu, to gdzie tam. Po wymienie filtra zapalił, pochodził 2min i padł. Ja pierdziele ile ja sie namordowałem z odpowietrzaniem, cały garaż smierdzi ropą, ja wale jak bym pracował w rafinerii, pół silnika mam zasyfionego kapiącą ropą, garaż, podłoga. Ale jak zobaczyłem dzis zdjęcie gdzie jest filtr przeciwpyłkowy to już własnie zacząłem pić, zeby sie znieczulić przed wymiana, bo to już przekroczyło wszelkie pojęcie zdrowego rozsądku. Gratuluje inżynierom forda i ich kumplom z francji.
Powiem tak. Faktycznie umiejscowienie filtra jest nietypowe jak na diesla, ale odrobina inwencji i można wymienić filierek bez kąpieli w ropuszce. Wystarczy przed rozkręceniem puszki od filtra założyć wężyk na ten wystający króciec. Następnie poluzować plastikową śrubę filtra, paliwo zleci i spokojnie można otworzyć filtr. Z odpowietrzaniem też niema problemu patent działa i sprawdza się u innych. Jak coś mogę pożyczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yawox jest offline   Odpowiedź z Cytatem