View Single Post
Stary 02-03-2013, 13:07   #1
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Thumbs up Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

Witam. W przeciągu 3 miesięcy odrobinę pogrzebałem w swoim aucie, bo i termin wymiany paska rozrządu (210 tys) i wymiana koła dwumasowego wraz z dociskiem i wysprzęglikiem i wymiana poduszki środkowej pod silnikiem. Koło dmumasowe coś tam zaczynało chrobotać a wysprzęglik hydrauliczny już chodził na sucho - jedyne tarcza sprzęgłowa jak nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - cały zestaw oryginalny FOMOCO robiony przez Sachs został wymieniony na identyczny.

Po wszystkim autko bardzo ładnie chodziło i gładko na obrotach ale dalej niepokoiło mnie delikatne telepanie silnikiem na wolnych obrotach. Wcześniej myślałem że to wina koła dwumasowego ale skoro wymieniłem wszystko to coś nie tak. No i doczytałem w kilku miejscach że wymiana softu na najnowszy z 2007 przed liftem uwalnia silnik z dwóch dolegliwości - po pierwsze koryguje dawki paliwa przy niskich obrotach tak aby można było swobodnie ruszyć nawet bez gazu co nie zawsze udawało się wcześniej a po drugie wydłużyli czas odcięcia paliwa przy gaszeniu silnika przez co dłużej ciut ale łagodniej się gasi i nie ma takiego telepnięcia.

Po wgraniu aktualizacji softu (120 zł ASO) silniczek chodzi gładziutko i cichutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ku mojej radości

Zalecam wszystkim którzy mają auta z lat 2004-2007 aby wgrać najnowszy soft do PCM - różnica jest zauważalna a i autko żwawsze na każdych obrotach - warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem