Temat: [C-MAX 2003-2007] centralny zamek / otwieranie z kluczyka
View Single Post
Stary 25-02-2013, 23:15   #16
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: centralny zamek / otwieranie z kluczyka

Cytat:
Napisał magdalena30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w takim razie u mnie do końca nie wchodzi, zostaje jakieś 5mm jeszcze. Jak się przyjrzycie na zdjęciu, widać kolejne kreski (w sumie trzy) Pierwsza od strony powiedzmy ząbków była do momentu jak się za to wziąłem czyli w miarę możliwości naniosłem oleju silikonowego. Druga od strony ząbków to jest miejsce obecne, dotąd wchodzi teraz. Do miejsca docelowego jeszcze brakuje ale już boję się mocniej naciskać.
Nie naciskaj. Bębenek wyjmuje się bardzo łatwo. Z boku drzwi jest czarna zaślepka, podważ ją, pod zaślepką głęboko będzie widać gniazdo torx T15, albo T20, nie pamiętam już. Kręcisz śrubokrętem w lewo, najpierw zacznie się luzować maskownica bębenka, a po dłuższym kręceniu będziesz już w stanie wyjąć cały bębenek. Nic na siłę, bo się skończy rozbieraniem drzwi, aby to poskładać. Najlepiej zapamiętaj sobie ilość obrotów potrzebnych do wykręcenia bębenka. Jak będziesz go już miał w rękach, to kąpiel w benzynie ekstrakcyjnej/ropie albo czymś podobnym, wyczyścić osad i delikatnie kluczykiem starać się to rozruszać - nic na siłę, bo tylko popsujesz.
Jak już zacznie działać, to smarem silikonowym albo czymś w tym stylu dobrze nasmarować i wkręcić z powrotem w drzwi. Jak nie będziesz używał, to po czasie znowu się "zastoi".
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem