View Single Post
Stary 24-02-2013, 21:31   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zaolejony alternator, kapie z okolic przepustnicy.

Przynajmniej tak jak w 1.6TdCi nie spływa Ci ten olej na przepływomierz i do Filtra powietrza, bo jest za/pod. To jest dopiero masakra. Biorąc pod uwagę ile przepływomierz kosztuje i ile kosztuje jego nieprawidłowa praca, to powinieneś się cieszyć.

Akurat ten oilcatch, który pokazałeś to bym sobie odpuścił. Bardzo mały przekrój przewodów. Wygląda bardziej jak tego typu filtr przeznaczony do sprężarek powietrza, gdzie ciśnienia panujące umówmy się są dużo większe. Kolejna rzecz jak to Ci się zatka przy pistolecie będziesz wiedział/widział, że coś jest nie tak. Jak Ci się zatka odma możesz w porę nie zauważyć.
Olej w dolocie to zło, ale zatkane odpowietrzenie skrzyni korbowej równa się potencjalny remont silnika (Może wydmuchać uszczelkę głowicy). Z tych dwóch wolę pierwsze.

Wracając do Twojego pytania, gdybyś rzeczywiście chciał wpiąć dokładnie ten sprzęt, to myślę, że dałbyś radę nawet w przypadku jak na zdjęciu, ale wymagałoby trochę rzeźbienia.

Jeśli chodzi zaś o 1.6TdCi, czyli bardziej nasze Ford podwórko, to ja coraz częściej myślę o tym aby za naszą odmą, która nie działa do końca wsadzić jeszcze jedną, na przykład taką:
http://allegro.pl/separator-oddziela...021247676.html

Też nie jestem pewien czy działa, ale montując na początku zbiorniczek na dole można by to sprawdzić. Docelowo najlepiej byłoby się wwiercić z boku w tulejkę bagnetu do sprawdzania poziomu oliwy i przy pomocy odpowiednio skonstruowanej opaski i kawałka wężyka połączyć to. Olej by sobie spływał z powrotem do miski, a dolotu już nic by nie syfiło (albo dużo mniej). Rozwiązanie zrobiłoby się podobne do tego z obrazka poniżej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 24-02-2013 o 22:04
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem