View Single Post
Stary 13-02-2013, 11:48   #1070
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtrysków nie da się ot tak rozkodować. jak wpiszesz im bzdurny kod to go ECU nie przyjmie. Jak wykasujesz całkowicie to będzie permanentna spręzynka i tryb awaryjny jak przy zgubionym kodzie. A jak mu wpiszesz inny kod ale z takiego samego typu wtrysku to będzie wszystko ok. Ciekaw jestem czy Ty pracowałeś przy układach CR i miałeś na wyposażeniu maszynę nadającą kody. Bo mam wrażenie, że Ci co wyłozyli grubą kase na zakup tych maszyn robią najwięcej paniki w temacie obowiązkowego kodowania. Przecież jakos muszą ściągnąć do siebie klientów żeby maszyny na siebie zarobiły. Więc gadanie z autoryzowanym serwisem delphi będzie wyglądało dokładnie tak jak powyższa rozmowa.
I jeszcze jedna historia świadcząca o tym jaka ściema jest na rynku ( zwłąszcza autoryzowanym ) w kwestii kodowania. Mój znajomy ma Citroena C5 na układzie delphi. Padł mu wtrysk, a że auto jest na gwarancji wtrysk został wysłany z warszawskiego serwisu Citroena do Spoptu gdyż tam ma siedzibę przedstawiciel delphi na Polskę i tam mają najlepsze i najdroższe maszyny do testowania i kodowania wtrysków delphi. Wtrysk wrócił naprawiany ( nowy zaworek + koncówka ) i ze STARYMI kodami! Tak wygladała naprawa wtryskiwacza u autoryzowanego przedstaiciela delphi.
Mysle, że nie przekonamy się na wzajem. Ty wiesz swoje, a ja swoje.
P.S.
Ten mechanik, u którego ja naprawiałem wtryski nie ma warsztatu w stodole. Ma nawet autoryzację delphi, tyle że jakiegoś niższego stopnia.
Kolego zrób tak jak mówisz że zastąpisz swoje kody innymi kodami z tego samego typu i pojedź przed zamianą kodów na hamownie i po zamianie kodów, zobaczysz różnice.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem