View Single Post
Stary 12-02-2013, 14:22   #1
krzysiek201992
ford::amateur
 
Avatar krzysiek201992
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 7
Post 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych

Pomocy

Posiadam Forda Mondeo MK1 z 95 Roku. Auto ma przebieg ok 190 Tys. + to że prawdopodobnie były właściciel cofał licznik bo po kierownicy widać że jest więcej.
No ale przejdźmy do sedna.
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem taki iż auto trzyma mi samo od 2 do 3 Tysięcy obrotów.
Był wymieniony silnik krokowy, Przepustnica, i 3 Przepływomierze i po każdym było identycznie.
Dobiegało syczenie z pod cewki i wymieniony również został Trójnik podciśnienia.
Problem nadal nie ustał... Jak było tak jest Nadal... Po odłączeniu przepływomierza tj obroty spadają... tak samo jak zsunę do połowy te gumy doprowadzające powietrze od Filtra do Przepustnicy.
Co to może być? ;/
Mam też problem bo nigdzie w okolicy nie mogą mi podpiąć auta do Komputera... próbowałem za pomocą Diody Led, lecz nie znalazłem tej wtyczki do diagnostyki.
z Ciekawości pojechałem do Salonu Forda... mówiąc że chce aby mi podpięli auto pod komputer. Nie zostało to zrobione ... dokonali diagnostyki ogólnej gdzie stwierdzili ze muszę wymienić Przepływomierz (694 zł) i Sonde Lambde (650 zł) i Dopiero po wymianie Tych części można myśleć o podpięciu Auta do komputera.
Dodam że świece i kable są nowe, filtr powietrza był wymieniany pól roku temu. wiec jakies 2-3 tys km.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 12-02-2013 o 15:25
krzysiek201992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem