View Single Post
Stary 27-01-2013, 18:20   #1
qubix89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2012
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Auto na zimnym odpala a następnie gaśnie

Witam. Szukam od ponad tygodnia jakiejś informacji na temat mojego problemu ale nic nie znalazłem. Mam fokusa 1.8 16v 1998. Od ponad tygodnia autko ma problem z odpalaniem. Stało się to nagle. Gdy odpalam auto na zimnym to muszę dodać gazu, obroty podskoczą ale automatycznie spadają i samochód gaśnie. Gdy potrzymam auto na gazie, trochę się zagrzeje i auto powoli zaczyna zaskakiwać, ale pali tylko na 2 3 gary, obroty się wahają między 400 - 500 auto przygasa zapala się lampka akumulatora i tak sobie chodzi na tych obrotach. Gdy auto dalej się grzeje, jadę nim lub go w miejscu gazuję po 5-10 min auto zaskakuje i chodzi prawidłowo. Auto było podłączane 3x pod komputer. Wyniki wzorcowe nie ma żadnych błędów. świece, kable, cewka działają prawidłowo. Filtr paliwa był wymieniany rok temu(zrobiłem na nim 10tyś km). Mechanik zrobił kable podciśnienia bo się ukruszyły. Za każdym razem jak wychodzę od mechanika auto pali dobrze bo zaskoczy i się nagrzeje a na następny dzień do niego wracam bo znowu ma swoje misje. Mechanik mówił, żebym zmienił paliwo (przez przypadek zatankowałem na innej stacji niż zawsze tankuje), bo jak odłączył przewód od zaworu upustowego to śmierdziało rozpuszczalnikiem a nie prawdziwym paliwem. Więc wyjeździłem stare paliwo i zatankowałem 20 litrów na stacji co zawsze tankuje (shell). Nadal dzieje się to samo. Gdy silnik jest nagrzany auto odpala bez problemu. Czy wiecie co to może być? Proszę o pomoc bo nie mam już do niego sił. Czy może być to wina filtru paliwa(wymieniony rok temu, zrobiłem na nim 10 tyś km)? Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez qubix89 ; 27-01-2013 o 18:44
qubix89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem