View Single Post
Stary 23-01-2013, 05:10   #32
przemo2507
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 23-01-2013
Skąd: Brzesko
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Witam jestem nowy na forum i poszukuje pomocy odnośnie mojego focusa.
Foka ma 262tys przebiegu, z czego od lutego 2012 zrobione 30tys. Na początku pierwsze pół, autko jeździło normalnie- na autostradzie rozpędzało sie do 180-190km/h, następnie zmieniłem prace i bywałem w domu co 2-3 tygodnie, wtedy focus w weekendy robił 1000-1500km i nie miałem możliwości sprawdzenia jak jeździ na trasie. Teraz kilka razy jechałem nim do pracy do niemiec, i prędkość maksymalna to 150km/h, z górki 160, a na 5 biegu nie można przekroczyć 3200 obrotów- na innych biegach nie ma tego problemu auto jest żwawe i ładnie przyspiesza. Po podłączeniu do komputera nie było błędów. Po pierwszej trasie został usunięty katalizator- wkład starego oryginału zatkał wydech- mechanik obstawiał to jako przyczynę- kolejna trasa i dalej to samo. Olej i filtry wymienia, regularnie co 10tys. Ostatnia wymiana 1000km temu. Bałwanki od turba wymienione na nowe, nowe wszystkie opaski, paliwo tylko verva on, filtry mann, olej castrol. Turbina pracuje normalnie- i czuć ją na każdym biegu nawet na 5 od 2000obrotów. Może ktoś spotkał się z czymś takim i spróbuje pomóc. Teraz po powrocie mam zamiar zaślepić egr, pytanie czy to coś da. Silnik pracuje równiutko, pali na dotyk, brak problemów przy mrozach itp. Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc
przemo2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem