View Single Post
Stary 12-01-2013, 23:45   #5
junaczek
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Otwock
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana pompy sprzęgła

Gratuluje tych 1,5h aż mi się nie chce wierzyć ;-) mi zajeło znacznie więcej , za nic na świecie nie można było jej wciągnąć do kabiny musiałem odpinać przewody od wysprzęglika , dostęp naprawę marny .

Kolejność czynności jakie należy wykonać ( tzn jakie ja wykonałem w fusionie 1,4)


1) odkręciłem osłonę plastikową pod kolumna kierownicy ( chyba 5 śrub wkrętakiem gwiazdkowym)
2) odkręcenie wkrętów od pompki 2szt klucz 10 ( dolna można całą wykręcić gerzechotka górną tylko na początku póżniej trzeba płaskim )
3) zdjęcie sprężyny
4) wyjęcie akumulatora i odsunięcie delikatnie osłony
5) poluzowanie delikatnie zbiorniczka z płynem
6) odpięcie przewodu od pompy sprzęgła ( taki w peszlu ) odpina się przez wciśniecie pazurkiem i delikatne pociągnięcie
7) zsunięcie pompy z zaczepów 5mm w dół i w lewo
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nadal coś trzymało pompy nie mogłęm wyciągnąć ;-(
9) odkręcenie z prawej strony nakrętki osi pedałów chyba kluczem 15 w celu rozsunięcia pedału sprzęgła inaczej się nie dało .
10) dalej nic coś trzymało ;-(
11) odcięcie trytki przy podstwace akumulatora trzymającej rurkę z pompy do wysprzęglika
12) nieznacznie coś ruszyło, ale paluchy za mało figlarne więc musiałem odpiąc ją w końcu od
13) pchnąłem ją od komory silnika bo od wewnątrz nie miałem już siły ;-)
14) wyszła teraz wyjęcie 2 zapinek od wężyków i pompa mogła powędrować już na śmietnik ( wcześniej tylko gąbkę zdjąć trzeba jeszcze )

Wkładanie pompy :

1) wpinamy rurki
2) przykręcamy wkręty pamiętając o zaczepieniu wcześniej sprężyny przy pompie
3) zsuwamy pedały i skręcamy ośkę
4) a teraz miła zabawa sprężynka sam zakładałem ją z godzinę kombinowałem jak mogłem ;-) , najlepszy pomysł jest taki bardzo mocna linka , która przekładamy nad rurą pod kolumną kierownicy ( uwaga pod przewodami by nie poprzecinać eketryki ;-) , zaczepiamy o sprężynkę i ciągniemy aż zrówna się z fasolką , całość operacji 5 min
5) podpinamy przewód do wysprzęglika później do zbiorniczka ,
6 ) przykręcamy stojak akumulatora wkładamy akumulator , osłonę pod kolumną

Odpowietrzanie
1) pompujemy wciskamy przekręcamy odpowietrznik , zakręcamy pompujemy i gotowe ;-)
junaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem