View Single Post
Stary 11-01-2013, 14:00   #304
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Re: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał kynek_it Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toyo Proxes T1-R 225/55R17 97ZR/Y co myślicie o takiej oponie w S MAXA ?
Co do marki opony to się nie wypowiem, bo nie znam. Jedyne co mogę poddać w wątpliwość, to moim zdaniem zbyt mała nośność.

Jeżeli natomiast chodzi o rozmiar to już też poruszałem ten temat (i nie tylko ja).
Bo to rozmiar większy niż fabryczny. Normalnie jest przewidziany profil 50 przy feldze 17 cali.
Wygląda na to (z obliczeń, które znajdziesz we wcześniejszych wpisach), że koło z profilem 55 nie będzie obcierać. Ale ciągle brak jest jakiejś jednoznacznej wypowiedzi któregokolwiek z forumowiczów, który na takich oponach by jeździł. Wiadomo - tutaj najlepiej to sprawdzić doświadczalnie, a nie obliczeniami.

Ja na wiosne będę też wrzucał 17 cali (zamiast obecnych 16) i właściwie jestem przekonany, że będzie to ten rozmiar który wskazałeś.
Przekonany że nie będzie obcierać, to nie oznacza, że jestem na 100% pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No to jak? JEŹDZI KTOŚ NA OPONACH 225/55R17 ?
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem